1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. NAMİ AYDIN ÜNİVERSİTESİ SİYASET AKADEMİSİ TÜRKİYE ARAŞTIRMALARI MERKEZİ HEYETİNİ KABUL ETTİ
NAMİ AYDIN ÜNİVERSİTESİ SİYASET AKADEMİSİ TÜRKİYE ARAŞTIRMALARI MERKEZİ HEYETİNİ KABUL ETTİ

NAMİ AYDIN ÜNİVERSİTESİ SİYASET AKADEMİSİ TÜRKİYE ARAŞTIRMALARI MERKEZİ HEYETİNİ KABUL ETTİ

Dışişleri Bakanı Özdil Nami, KKTC’de temaslarda bulunan İstanbul Aydın Üniversitesi Siyaset Akademisi Türkiye Araştırmaları Merkezi’nden bir heyeti kabul etti.

A+A-

Dışişleri Bakanı Özdil Nami, KKTC’de temaslarda bulunan  İstanbul Aydın Üniversitesi Siyaset Akademisi Türkiye Araştırmaları Merkezi’nden bir heyeti kabul etti.

Enformasyon Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre Dışişleri Bakanlığı konferans salonunda gerçekleşen kabulde, Dışişleri Bakanı Özdil Nami, Kıbrıs sorununun tarihçesi, izlenen politikalar ve müzakerelerde gelinen son aşama hakkında heyeti bilgilendirdi.

Bakan Nami, heyete Bakanlığı’nın faaliyetleri hakkında bilgi verirken, Bakanlar Kurulu kararıyla Avrupa Birliği (AB) ile ilişkilerin koordinasyonu çalışmalarının da Dışişleri Bakanlığına verildiğini söyledi. Bakan Nami bu sebepten dolayı son dönemde AB ile ilişkilerin arttığına ve yoğunlaştığına dikkat çekti.

Nami, konuşmasında, Kıbrıs sorunu odaklı çalışmaların Bakanlığı’nın öncelikli konusu olduğunu ve Dışişleri Bakanlığı’nın rolünün Kıbrıs sorunu konusunda müzakereleri sürdüren Cumhurbaşkanlığı’nı destekleyici bir nitelikte olduğunu da ifade etti.

Ziyarette konuşan Türkiye Araştırmaları Merkezi Başkanı Banu Dalaman ise, Siyaset Akademisi aracılığıyla öğrencilere pratik yaptırma imkanı yarattıklarını belirterek, Türkiye’de bu tür etkinlikleri çok sık yaptıklarını, Paris, Brüksel, Londra’dan sonra bu sefer de KKTC modelini tanıtmayı arzuladıklarını ifade etti.

Dalaman, kendilerini kabul eden Dışişleri Bakanı Özdil Nami’ye teşekkür ederek bir anı plaketi takdim etti.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.