1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. O İSİM VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILACAK MI?
O İSİM VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILACAK MI?

O İSİM VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILACAK MI?

O İSİM VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILACAK MI?

A+A-

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, CTP-BG Milletvekili Doğuş Derya’ya Meclis’teki konuşmasından dolayı yapılan saldırıları haksız ve yakışıksız bulduğunu da ifade etti; bu saldırıları kınadı ve milletvekillerin söyledikleri sözlerin bu kadar istismar edilmesinin doğru olmadığını kaydetti.

DERYA’NIN KONUŞMASI

Başbakan Yorgancıoğlu, CTP-BG Milletvekili Doğuş Derya’nın Meclis’te “savaşların acıları” konulu açıklamasında 1970’lere atıf yaptığını ve bu konunun bazı çevreler tarafından çok istismar edildiğini, Derya’nın haksız bir şekilde ve yakışıksız saldırılara maruz kaldığını söyledi. Başbakan Yorgancıoğlu, Derya’ya yönelik saldırıları kınadı ve milletvekillerin söyledikleri sözlerin bu kadar istismar edilmesinin doğru olmadığını kaydetti.

Derya’nın “savaşların hiçbir zaman toplumların yararına sonuçlar üretmediği, özellikle kadın ve çocukların çok zarar gördüğü” konularını anlatmak istediğinin açık ve net olduğunu belirten Başbakan Yorgancıoğluy, Derya’nın şahsına yönelik saldırılardan dolayı yasal yollara başvuracağını açıkladığını da kaydetti.

“VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILMA KOŞULLARI BELLİ, BAKARIZ, BÖYLE BİRŞEY VARSA DEĞERLENDİRİRİZ”

Doğuş Derya’ya sözlü saldırıda bulunanlardan birinin Hataylılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı olduğunun hatırlatılması ve CTP Genel Sekreteri’nin bu kişinin vatandaşlıktan çıkarılması gerektiği yönündeki açıklamasıyla ilgili fikrinin sorulması üzerine de Başbakan Yorgancıoğlu, “Vatandaşlıktan çıkarılmanın koşularının ne olduğu bellidir, bakarız, eğer koşullar arasında böyle bir şey varsa değerlendiririz” dedi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.