1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ÖĞRETMEN SENDİKALARI BERLİN’DE
ÖĞRETMEN SENDİKALARI BERLİN’DE

ÖĞRETMEN SENDİKALARI BERLİN’DE

Berlin’de düzenlediği konferansa katıldı.

A+A-

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ile Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN) kurucu üyesi oldukları ETUCE (Avrupa Sendikaları Eğitim Komitesi)’nin Berlin’de düzenlediği konferansa katıldı.

KTOEÖS’ten verilen bilgiye göre, 13-14 Kasım tarihlerinde  “Eğitimde sosyal ortaklar arasında ekonomik kriz döneminde öğretmenlik mesleğinin geliştirilmesini temel görev üstlenmeleri. eğitim ve iş gücü arasındaki bağın güçlendirilmesi için ortak stratejilerin bulunması” konulu kapanış konferansına KTOEÖS’ü temsilen Örgütlenme Sekreteri Aziz Selengin ve Dışilişkiler Uzmanı Nazan Ökçün Bülbülcü, KTÖS’ü temsilen başkan Güven Varoğlu ve DAÜ-SEN’i temsilen Prof. Dr. Mustafa Rıza katıldı.

Açıklamada, ETUCE  ve EFEE (Avrupa Eğitim İşverenleri Federasyonu) Ortak Avrupa Projesi kapsamında gerçekleştirilen konferans neticesinde yayınlanan sonuç bildirgesinde genel olarak öğretmen statüsünün geliştirilmesi gerekliliğine ve kamusal eğitime gerekli önem ve yatırımın yapılması gerekliliğine vurgu yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada, ETUCE Başkanı Christine Blower ile yapılan özel temaslarda  ETUCE’nin yakın tarihte Kıbrıs’a yapmayı planladığı ziyaretin konuşulduğu ve ETUCE’ye üye 6 Kıbrıs öğretmen sendikası arasında diyalogun ve dayanışmanın güçlendirilmesi gerekliliğinin vurgulandığı ifade edildi.

Açıklamada, konferans  önergeleri ile  Avrupa 2020 stratejisi ile ilgili  hedeflere de yer verildi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.