1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. OLAYI AYBAK’IN CEBİNDEN ÇIKAN TELEFON ÇÖZDÜ
OLAYI AYBAK’IN CEBİNDEN ÇIKAN TELEFON ÇÖZDÜ

OLAYI AYBAK’IN CEBİNDEN ÇIKAN TELEFON ÇÖZDÜ

Olayı Aybak’ın cebinden çıkan telefon çözdü

A+A-

Nadire BAHADİ
Yeniboğaziçi bölgesinde 2014 yılı Ocak ayı içerisinde ormanlık bir alanda çukura gömülü olarak bulunan ve cinayete kurban gittiği ortaya çıkan Ahmet Aybak davasının duruşması dün de devam etti. 27 Aralık tarihinde Ahmet Aybak’ı zehirleyerek öldürdükten sonra çukur kazarak gömdükleri iddiası ile tahammüden adam öldürmekle itham edilen sanıklar İbrahim Maraşlı ve Mustafa İlhan Tuncay’ın yargılandığı davada İddia Makamı cinayet soruşturmasını yürüten Müfettiş Muavini Ömür Dalkıran’ı tanık olarak dinletmeye başladı. Müfettiş Muavini Ömür Dalkıran, mahkemeye sunduğu ifadesini bir slide gösterisi ile anlatırken, Dalkıran soruşturmanın genelini içeren 171 sayfadan ve 341 fotoğraftan oluşan slide sunum dosyasını ve slide sunum dosyasını içeren CD’yi mahkemeye emare sundu. Cinayet duruşmasında Dalkıran yürüttüğü soruşturmayı ve yaptığı tespitleri mahkemeye anlattı.  Polisin bu davada sanıkları Aybak’a ait ceset üzerinden çıkan 0533 853 9934 numaralı hatta TC Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan inceleme sonucu ulaştığı öğrenildi.

Otel anahtarı cesedin kimliğine ulaştırdı

İddia Makamı tanığı Müfettiş Muavini Ömür Dalkıran 21 Ocak tarihinde cesetin çukurdan çıkarılması ile üzerinden bazı kişisel eşyaların yanı sıra bir cep telefonu ve 408 yazılı bir otel anahtarı bulunduğunu belirtti.  Yapılan araştırmalar sonucu anahtarın Cyprus Apart Hotel’e ait olduğunun öğrenildiğini belirten Dalkıran cesedin ise Ahmet Aybak’a ait olduğunun daha sonra ailesinin de yaptığı teşhisler üzerine tespit edildiğini anlattı.

“M. Hoca. K” kaydı sanık Tuncay’ı yakalattı

Ahmet Aybak’ın cesedi üzerinde bulunan telefona ait görüşme dökümlerinin detaylı bir şekilde incelediğini belirten Müfettiş Muavini Ömür Dalkıran, Aybak’ın en son cinayetin işlendiği gün olarak belirlenen 27 Aralık 2013 tarihinde saat 17:10’da 0533 846 54 25 numaralı kayıtsız bir telefon hattı ile görüşme yaptığının tespit edildiğini açıkladı. Dalkıran, Aybak’a ait 0533 853 9934 numaralı telefon hattından yapılan araştırma sonucunda Aybak’ın 0533 846 5425 numaralı hat ile 2013 Ağustos ayından Aralık ayına kadar toplam 340 defa görüştüğünü, mesajlaşmaların olduğunu, sanık Tuncay’a ait olduğu tespit edilen 0533 840 0767 numaralı hat ile 95 defa görüşme olduğunu, sanık İbrahim Maraşlı’ya ait olduğu tespit edilen 0533 836 0438 numaralı hat ile 5 defa görüşme olduğunun tespit edildiğini açıkladı.

Soruşturma subayı Müfettiş Muavini Ömür Dalkıran, Ahmet Aybak’ın cesedinin üzerinde bulunan telefon ile 0533 853 9934 nolu sim kartın TC Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı’na gönderilmesini sağladığını belirtti. Siber inceleme raporuna göre 0533 846 5425 numaralı hat ile 0533 840 0767 numaralı hattın Ahmet Aybak’ın telefonunda “M. Hoca. K” olarak kayıtlı olduğunun öğrenildiğini belirten Dalkıran, bunun üzerine Turkcell’den yapılan araştırmada da 0533 840 0767 numaralı hattın beden eğitimi öğretmeni olan Mustafa İlhan Tuncay adına kayıtlı olduğunun öğrenildiğini söyledi. Dalkıran tüm bu bilgiler ışığında yola çıkarak telefondaki “M.Hoca. K” kaydı ile Mustafa İlhan Tuncay’ın mesleği arasında bağlantı kurulup sanık Mustafa Tuncay’a ulaştıklarını açıkladı. Dalkıran daha sonra mahkeme emri ile Mustafa İlhan Tuncay’ın tutuklandığını, Tuncay’ın poliste gönüllü ifade vermesi üzerine ise İbrahim Maraşlı’nın Güney Kıbrıs’a geçiş yapacağı esnada Akyar Kara Giriş Kapısı’nda tespit edilerek tutuklandığını anlattı.

Havadis

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.