1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “ÖNEMLİ OLAN YENİLİKÇİ FİKİRLER”
“ÖNEMLİ OLAN YENİLİKÇİ FİKİRLER”

“ÖNEMLİ OLAN YENİLİKÇİ FİKİRLER”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit,

A+A-

“EKONOMİK ZORLUKLAR NEDENİYLE HALKIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU BAYRAMI BURUK KARŞILIYOR”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Ramazan Bayramı’nın Kıbrıs Türk halkı ile tüm İslam dünyasına hayırlı olmasını dileyerek, barış ve huzur içinde sağlıklı, mutlu bir yaşam diledi.

Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayımlayan TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, “toplumun, yılların kötü yönetimleri ve hatalı kararları neticesinde çok zor günlerden geçtiğini , özellikle son 10 yıldaki kötü yönetimler neticesinde oluşan ekonomik zorluklar nedeniyle, halkın büyük çoğunluğunun bayramı buruk karşıladığını, esnafın büyük kesiminin bayramda da beklediğini bulamadığını, üreten ve emekçi kesimlerin gelecek belirsizliği yaşadığını” ileri sürdü.

“ÖNEMLİ OLAN YENİLİKÇİ FİKİRLER”

2013 yılındaki seçimlerin ardından oluşturulan hükümetin sorunlara çare olamadığını, gelinen aşamada bayram arifesinde CTP-BG ile UBP tarafından yeni bir hükümetin kurulduğunu belirten  Özyiğit, “Önemli olan yeni hükümetin kurulması değil, yenilikçi fikirler, ilerici adımlar ve gerçek anlamda siyasi iradedir. Değişim ve dönüşüm ancak bu şekilde gerçekleştirilebilir” dedi.

Özyiğit, gerek CTP’nin gerekse UBP’nin hükümet oldukları dönemde  icraatları ile beklentileri karşılayamadıklarını, bu yüzden yeni hükümetin de  umut vermediği inancında olduğunu  ifade etti.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, iç politikada yaşanan olumsuz gelişmelerin yanı sıra, birçok sorunun kaynağı olan Kıbrıs sorununda ise olumlu gelişmeler yaşandığını, Mustafa Akıncı’nın Cumhurbaşkanı seçilmesiyle birlikte sürecin hep olumlu ve ileri doğru ilerlediğini kaydetti.

Yaşanan olumlu havanın somuta da yansımaya başladığını, güven yaratıcı önlemler çerçevesinde bazı kararlar alındığını belirten Özyiğit, “Gelinen aşamada müzakerelerde şimdi özlü konulara geçilmiştir. Süreç iyi başladı, iyi de gitmektedir. Temennimiz ve beklentimiz sürecin sonunun da iyi bitmesi ve erken, kalıcı ve adil bir çözümün bulunmasıdır” dedi.

TDP olarak Kıbrıs Türk halkının refahı ve mutluluğu için mücadele ettiklerini, çözüm, demokratikleşme ve sivilleşme mücadelelerinin kararlılıkla süreceğini belirten Özyiğit, amaçlarının Kıbrıs Türk halkına aydınlık yarınlar hazırlamak ve yaşanabilir bir düzen kurmak olduğunu belirtti.

Özyiğit, “Kıbrıs Türk halkı ile tüm İslam dünyasının Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerle kutlar, adil ve kalıcı barışın sağlandığı, mutlu, sağlık ve huzur dolu bir gelecek dilerim” ifadelerini kullandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.