1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ÖZÇINAR VE BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYLARI GAYRETKÖY VE SERHATKÖY’Ü ZİYARET ETTİ
ÖZÇINAR VE BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYLARI GAYRETKÖY VE SERHATKÖY’Ü ZİYARET ETTİ

ÖZÇINAR VE BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYLARI GAYRETKÖY VE SERHATKÖY’Ü ZİYARET ETTİ

Özçınar ve Belediye Meclis üyesi ADAYLARI Gayretköy ve Serhatköy’ü ziyaret etti.

A+A-

Ulusal Birlik Partisi Güzelyurt Belediye Başkanı adayı ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar seçim çalışmaları kapsamında belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte Gayretköy ve Serhatköy’ü ziyaret etti.

UBP’den yapılan açıklamaya göre Güzelyurt Milletvekili, İlçe Başkanı Kemal Dürüst ve Milletvekili Ali Pilli de heyete eşlik etti.

Ziyaretlerde halkla buluşan adaylar, kendilerini tanıtarak halkın onayını istediler.

DÜRÜST: “HÜKÜMET NARENCİYE POLİTİKASINDA BECERİKSİZ”

UBP Güzelyurt İlçe Başkanı Kemal Dürüst de, Güzelyurt Belediyesi’nde temel hizmetlerin düzenli olarak halka sağlıklı bir şekilde verildiğine işaret ederek, maliyeti en yüksek olan asfalt ve altyapı yatırımlarının en güzel şekilde kent genelinde uygulandığını söyledi.

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ın Gayretköy’e verdiği hizmetler anımsatan Dürüst, Özçınar için halktan yeniden destek istedi.

Hükümetin “narenciye politikasında” beceriksiz olduğunu savunan ve bundan dolayı eleştiren Dürüst,  kamyoncuların aç kaldığı, kesim ekiplerinin ülkeyi terk ettiği bir dönemin yaşandığını savundu.

PİLLİ: “ÖZÇINAR VE BELEDİYE PERSONELİ ÇALIŞKAN”

UBP Güzelyurt Milletvekili Ali Pilli de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki 28 belediye arasında en iyi çalışanın Güzelyurt Belediyesi olduğunu savundu. Özçınar ve personelinin çalışkan olduğunu ifade eden Pilli, Güzelyurt halkının çok şanslı olduğunu söyledi. Güzelyurt’un diğer kentlere göre daha temiz olduğunu kaydeden Pilli, Güzelyurt ilçe sınırına girişten itibaren bu farkın bölge dışından gelen insanlar tarafından rahatlıkla gözlemlendiğini söyledi.

Pilli Özçınar’ın geçmişte yaptıklarının geleceğin garantisi olduğunu  ifade etti.

ÖZÇINAR: “GAYRETKÖY YARIN DAHA GÜZEL OLACAK”

Mahmut Özçınar da, ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda Güzelyurt Belediyesi’nin altyapıya önem verdiğini vurguladı. Sosyal yaşam merkezleri, açık alan fitnes alanları, şehir parkları hedefi ile kentte değişimi ve gelişimi sağlamaya devam edeceğini belirten Özçınar, estetik bir kent, engelsiz bir Güzelyurt, insan ve çevre dostu mekanlar yaratma hedefleri olduğunu  belirtti.

Özçınar ekonomik sıkıntının, işsizliğin ve göçün en çok yaşandığı Gayretköy’de halkın yaşam savaşı verdiğini savunarak, köyün 2008 yılında Belediye sınırlarına bağlanmasıyla Gayretköy’ e büyük önem verdiklerini söyledi.

TC Yardım Heyeti’nden alınan katkı ve belediye özkaynaklarıyla Gayretköy’e birçok yatırım yapıldığını vurgulayan Özçınar, aş, iş ve göç sorunu yaşayan Gayretköy’ün sosyal ve ekonomik gelişimine katkı koymak için projeler üreteceklerini söyledi.

Özçınar, dört yıl önce bütün köyler için ilk yatırımı Gayretköy’e yapacağını söylediğini ve bunu da gerçekleştirdiğini anımsattı. Anavatan Türkiye ve Avrupa Birliği ile iyi ilişkiler içerisinde olduğunu belirten Özçınar, Belediye tarafından hazırlanan projeler için yardım heyetinden katkı alındığını, yapılan yatırımlarında güven kazandırdığını söyledi.

Güzelyurt Belediyesi vergilerinin diğer kentlere göre daha düşük olduğunu belirten Özçınar, dolayısıyla kente yapılacak yatırımların etkilendiği söyledi. Bunlara rağmen Güzelyurt Belediyesi’nin altyapıya önem verdiğini anımsatan Özçınar, 2010-2014 yılları arasında altyapıya 70 milyon TL harcandığına dikkat çekti.

Serhatköy’de yapılan deneme çalışmasında güneş enerjisinden elektrik üretildiğini,  buranın bir sanayi bölgesi olması hayalinin olduğunu belirten Özçınar bu hayalini dönemin Bakanı Sunat Atun’un görev süresinin kısa olması nedeniyle gerçekleştiremediğini söyledi.

Bugün Güzelyurt Belediyesi’nin su üretimi için her ay 200 milyara yakın bir maliyet ödediğini belirten Özçınar Lefkoşa nüfusunun 3 kat daha fazla olmasına rağmen 70 milyar ödediğini bunun ise sürdürülebilir bir yapı olmadığını söyledi.

Anayasa mahkemesine başvuracağını belirten Özçınar, vatandaşın bu durumdan sıkıntı yaşamaması için elinden geleni yapacağını dile getirdi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.