1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ÖZERSAY: “DEĞİŞTİRME KUDRETİMİZLE GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”
ÖZERSAY: “DEĞİŞTİRME KUDRETİMİZLE GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

ÖZERSAY: “DEĞİŞTİRME KUDRETİMİZLE GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Özersay, “son yapılan milletvekilliği seçimlerinde de, belediye seçimlerinde de Kıbrıs Türk halkının ülkedeki siyasilere bir mesaj verdiğini, yürütülen siyaset anlayışından duyduğu rahatsızlığı sandığa yansıttığını, 19 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı

A+A-

BAĞIMSIZ CUMHURBAŞKANI ADAYI ÖZERSAY: “DEĞİŞTİRME KUDRETİMİZLE GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Kudret Özersay, “son yapılan milletvekilliği seçimlerinde de, belediye seçimlerinde de Kıbrıs Türk halkının ülkedeki siyasilere bir mesaj verdiğini, yürütülen siyaset anlayışından duyduğu rahatsızlığı sandığa yansıttığını, 19 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu mesajın çok daha güçlü olacağını” belirtti.

Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Özersay, “son seçimlerde halka seçimi kesin kazanacakmış gibi göstermeye çalışanların, güç gösterisi yapıp ‘biz bu seçimi kesin alırız’ havası atanların seçimi kaybettiklerini gördük. Halkın, kendisini güçlü göstermeye çalışanları sandığa gömdüğünü, ülke yararına çalışacağına inandıklarını ise seçtiğini hep birlikte gördük. Bu nedenle vatandaş kendi kudretine inanmalıdır. Değiştirme kudretimizi kullanıp ‘ben kazanırım’ diyenleri değil, ülkenin yararına hizmet yapacak olanları seçerek toplumsal bir başarıya hep birlikte imza atacağız” dedi.

Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Kudret Özersay, Mart 9’u bahar etkinlikleri çerçevesinde İnönü köyü yakınlarında ve Mersinlik’te düzenlenen pikniklere katılarak vatandaşlarla bir araya geldi.

“HALK GERÇEK DEĞİŞİM İSTİYOR”

Etkinlikler sırasında sohbet ettiği vatandaşların sorunlarını dinleyen ve sorularını yanıtlayan Özersay, “Halk artık gerçek değişim istiyor, sadece bir isim değişikliği ya da yüz değişikliği istemiyor. Bu ülkenin gençlerine yeni bir vizyonla dinamik bir politika izleyerek ışık tutabilecek, umut verebilecek bir arayış söz konusudur. Nesiller değişiyor, artık bizler hak ettiğimiz gibi temsil edilmek ve çağdaş bir vizyonla ileriye bakmak istiyoruz” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı görevinin uluslararası alanda tanınmayan bir devlet olarak KKTC’nin tanınan, kabul gören en önemli noktası olduğunu da vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“KKTC Cumhurbaşkanlığı, tüm vatandaşlarını içerecek şekilde Kıbrıs Türk halkının uluslararası alandaki en önemli ve kabul gören temsil makamıdır. Bu durum hem Rumlarla ilişkilerimiz, hem yabancı ülkelerle temaslarımız hem de stratejik ortağımız ve dostumuz Türkiye ile ilişkilerimiz açısından son derece önemlidir. Bu nedenle bu kadar önemli bir görevi işinin ehli, uluslararası hukuktan, uluslararası politikadan, diplomasiden, müzakereden anlayan, yabancı dili olan dinamik bir isime emanet etmek gerekiyor. Vatandaşların bunun farkına varmış olduğunu, gerçek anlamda bir değişim istiyor olduklarını görmek bizleri de memnun ediyor.

Artık bu ülkenin geleceğini, çocuklarımızın geleceğini hem öngörüsü olan hem de yeni neslin sorunlarını ve beklentilerini anlayabilecek olan isimler eliyle tasarlamalıyız. Bizler bu görevlere hazırız. Daha fazla zaman kaybetmeden kendi geleceğimizi hep birlikte şekillendireceğiz. Elde edilecek başarı da toplumsal bir başarı olacaktır. Son üç yıldır toplumun tüm kesimleriyle yakın temas halindeyim, sorunları biliyorum. Çözüm bulma iradesine sahibim. Bu ülkenin işinin ehli insanların tam bir ekip ruhu ile çalışarak sorunlara somut çözüm bulmasına ihtiyacı var. Hep birlikte başaracağız.”

ÖZERSAY’IN AKDOĞAN SEÇİM OFİSİ AÇILDI

Öte yandan Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Kudret Özersay’ın Akdoğan’daki gönüllüleri tarafından Akdoğan merkezinde seçim ofisi açıldı. İnönü ziyaretinin ardından Akdoğan’daki seçim ofisini de ziyaret eden Özersay ve gönüllülerden oluşan ekibi burada bölgedeki diğer gönüllülerle bir araya geldi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.