1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ÖZGÜRGÜN, İŞAD HEYETİNİ KABUL ETTİ
ÖZGÜRGÜN, İŞAD HEYETİNİ KABUL ETTİ

ÖZGÜRGÜN, İŞAD HEYETİNİ KABUL ETTİ

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Kıbrıs Türk İşadamları Derneği’ni (İŞAD) kabul etti.

A+A-

ÖZGÜRGÜN: “EKONOMİK PROTOKOLÜN GECİKTİRİLMESİNİN KARŞISINDA OLACAĞIZ... UYGULANMAZSA ÜLKE EKONOMİSİ YARA ALACAK”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Kıbrıs Türk İşadamları Derneği’ni (İŞAD) kabul etti.

UBP Genel Merkezi’nde, Metin Şadi başkanlığındaki İŞAD heyeti ile görüşen Özgürgün’e, UBP Gazimağusa Milletvekili Sunat Atun eşlik etti.

İŞAD Başkanı Metin Şadi, Özgürgün’e yeni görevinde başarılar dileyerek, UBP’nin hükümet programına yönelik sergilediği olumlu ve ılımlı muhalif tutumunu takdir ettiklerini söyledi.

Şadi, ülkeye yakışanın bu olduğunu, muhalefet etmenin ille de kırıcı olmak anlamına gelmediğini belirterek, Meclis’te yer alan tüm partilerin üslup ve davranışlarında dikkatli olmaları gerektiğini kaydetti.

UBP’nin, iktidarda yaptığı “Ekonomik Protokolü” bedelini ödeyeceğini bile bile uyguladığını ve savunduğunu, bunu takdir ettiklerini, UBP’den muhalefette olduğu dönemde de ülkeye katkılarını beklediğini ifade eden Şadi, yakında başlayacak Kıbrıs müzakerelerinde de çok kritik bir sürece girildiğini işaret etti ve UBP ile gerek Kıbrıs konusunda gerekse ülkeyi ilgilendiren tüm konularda yakın bir çalışma içinde olacaklarını dile getirdi.

ÖZGÜRGÜN

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün de, İŞAD heyetine ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, iş dünyasının en güçlü örgütünün kendilerine gerçekleştirdiği ziyareti anlamlı bulduklarını kaydetti.

Özgürgün, iş dünyası ile UBP’nin her zaman yakın ve iyi ilişkiler içerisinde olduğunu, UBP’nin iş dünyasının gelişmesi ve ileriye taşınması için olumlu çalışmalar yaptığını ifade ederek, iş dünyasının güçlü olmasının ülke ekonomisi için büyük önem taşıdığını vurguladı.

UBP olarak yeni dönemde “sırf muhalefet etmek için muhalefet görevi yapmayacaklarını”, olumsuz olmayacaklarını ancak sıkıntı gördükleri olaylara da karşı duracaklarını vurgulayan Özgürgün, ülkenin gelişmesine ve ileriye taşınmasına büyük önem verdiklerini, bu konuda Türkiye’nin desteğinin de çok önemli olduğunu ifade etti.

Özgürgün, KKTC’nin bölgede güçlü bir devlet olan Türkiye ile ilişkilerini her zaman iyi tutması gerektiğini, Güney’in de aslında iyi ilişkiler  istemesi gerektiğini ifade ederek, Türkiye’nin Kıbrıs ve bölge için çok önemli olduğunu, Kıbrıs’ın en yakın stratejik desteği Türkiye’den alabileceğine dikkat çekti.

İş dünyasının gelişmesi için olumlu katkıları muhalefette de ortaya koymaya devam edeceklerini, sıkıntıların olduğunu bildiklerini ancak bunları aşmak için olumlu adımların atılması için çalışacaklarını söyleyen Özgürgün, Ekonomik Protokol’de acı reçetelerin olduğunu bildiklerini, oy kaybını bile bile bu protokolü uyguladıklarını ancak ülkenin ekonomik olarak kalkınması ve ileriye taşınması için bunun yapılması gerektiğini kaydetti.

Özgürgün, gereken tedbirlerin alınmasının halkın canını yakacağını bildiklerini, ancak bu bitince ülkenin ve halkın önünün açılacağını işaret ederek, UBP olarak bu tedbirleri uyguladıklarını kaydetti ve hükümetin de uygulaması gerektiğini savundu.

Protokolün geciktirilmesinin karşısında olacaklarını, uygulanmazsa ülke ekonomisinin yara alacağını savunan  Özgürgün, protokolün uygulanmasının önemli olduğunu söyledi.

ATUN: “HÜKÜMET ŞANSLIDIR”

UBP Gazimağusa Milletvekili, eski Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun da, 2013-2015 Ekonomik Protokolü’nü kendilerinin hazırladığını ve hükümetin şanslı olduğunu belirterek, protokolün uygulanmasının takipçisi olacaklarını vurguladı.

Atun, protokolün ülkeye katma değer kazandıracağını, esnafı ve yatırımları geliştireceğini, ülkeyi ileriye taşıyıp halkın önünü açacağını ifade ederek, hükümetin mevcut programı kararlılıkla devam ettirmesi gerektiğini kaydetti. Atun, hükümetin faiz destekli kredileri devam ettirmesini de istedi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.