1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ÖZKARDAŞ: "AKINCI'YI SAYGIYLA SELAMLIYOR VE KUTLUYORUM"
ÖZKARDAŞ: "AKINCI'YI SAYGIYLA SELAMLIYOR VE KUTLUYORUM"

ÖZKARDAŞ: "AKINCI'YI SAYGIYLA SELAMLIYOR VE KUTLUYORUM"

Özkardaş: "Akıncı'yı saygıyla selamlıyor ve kutluyorum"

A+A-

Kamu-Sen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş yayımladığı basın açıklaması ile Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya destek bildirdi. Açıklama şöyle:

Ülkemizde yapılan 4.'üncü Cumhurbaşkanlığı seçimi, halkın temiz toplum ve temiz siyaset yönündeki beklentileri yönünde sonuçlanmıştır.

Halkımız Kıbrıs'ta kalıcı ve siyasal eşitlik temelinde Federal bir çözüm isterken, içtede; hesap verebilen, şeffaf, katılımcı, adil, yolsuzlukların üstünü örtmek yerine, yolsuzlukların üstüne giden, siyasi kirliliklerin yaşanmayacağı sendikasız kimsenin çalıştırılmayacağı, hukuk sisteminin herkes için adil çalıştığı, rüşvetin, hırsızlığın, adam kayırmasının ve partizanlığın olmadığı, kimsenin ötekileştirilmediği ve toplumun ortak paydalarda kucaklaştığı bir düzen istiyor.

Sayın Akıncı çok büyük bir farkla 4.'üncü Cumhurbaşkanı seçilmiştir .

Sayın Akıncı, tüm Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlarının Cumhurbaşkanıdır ve ondan beklentimiz; Kıbrıs'ta uzun süredir çözülemeyen sorunu çözmek için muhataplarını zorlaması ve tüm halkımızı kucaklamasıdır.

İçte ise partiler üstü duruşuyla, halkımızın siyasete olan güvensizliğinin yeniden güvene dönüşmesini sağlamak için; partizanlıkları önleyecek, yolsuzlukların üzerine gidilecek, seçim ve Halk oylaması Yasası, Siyası Partiler Yasası , Tek Seçim Bölgesi, Göç Yasa'sının kaldırılması, sendikasız hiç kimsenin çalıştırılmaması, Nerden Buldun Yasası'nın çıkartılması gibi konularda da hükümeti tetikletici rol oynamasıdır.

Sn. Akıncı bu vizyona sahiptir ve bu nedenle de halkın desteğini almıştır.

Önümüzdeki aylarda yeniden başlayacak olan kapsamlı çözüm müzakerelerinde Kamu-Sen olarak Sn. Cumhurbaşkanımız Akıncı'ya, Kıbrıs'ta iki halkın siyası eşitliğine dayalı, iki bölgeli ve iki kurucu Devletten oluşacak, egemenliğini ve eşitliğini de bu iki kurucu devletten alacak Federal Kıbrıs'ın oluşması için tüm desteğimizi vereceğiz.

Gün birlik olma ve toparlanma günüdür. Seçim bitti ve seçimde konuşulanlar artık orada kaldı.

Sn.Akıncı'ya oy versin ya da vermesin tüm halkımızın ortak paydalarda Cumhurbaşkanımızın yanında olması gerekir.Kimse öteki değildir.

Düne takılıp kalınmamalı ve artık ileriye bakılmalıdır.

Bu anlamda bakın ne güzel söylenmiş Mevlana;

" Dün dünde kaldı cancağızım, Bugün yeni şeyler söylemek lazım."

Sn. Akıncıyı sendikamız adına saygıyla selamlıyor ve kutluyorum.

Mehmet Özkardaş

Genel Başkan

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.