1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. PAZARTESİ İKİ SAATLİK GREV
PAZARTESİ İKİ SAATLİK GREV

PAZARTESİ İKİ SAATLİK GREV

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası yaptığı açıklama ile Pazartesi iki saatlik greve gideceğini açıkladı

A+A-

Ahmet Kaptan'ın yaptığı açıklama;

Halkımızın kamudan daha iyi hizmet alması ve verimli bir kamu hizmeti sunulması adına, kamuda reform çalışmaları yapılması gerektiğini ve bu yönde sendikamızın her zaman görüşlerini sunmaya hazır olduğunu bir çok kez dile getirdik.

Ancak üzülerek görmekteyiz ki kamuda örgütlü sendikaların görüşü alınmadan, Sn. Serdar Denktaş başkanlığında çalışmaları yürüten CTP-DP Hükümeti, katılımcılık ve demokratik tartışma ortamından uzak bir şekilde bir önceki UBP hükümetinin hazırlamış olduğu ve çalışma saatlerini değiştirmeyi öngören, müşavirlik sisteminin devam ettiği, kamu görevlilerinin terfi hakkının elinden alındığı, esnek çalışma adı altında kamu görevlilerinin daireler arasında sürülmesine imkan veren ve Genel Müdürlük, Müdürlük, Şube Amirliği münhallerinin sadece sözlü sınav ile kamu dışına da münhal açılarak doldurulabileceği ile ilgili düzenlemelerin yer aldığı sözde Kamu Reformu Yasa Taslağını yasallaştırılmaya çalışmaktadır.

Sendikaların görüşlerinin alınmadığı bir Kamu Görevlileri Yasa Taslağının meclisten geçirilmesini sendikamızın kabul etmesi mümkün değildir. Bu çerçevede sendikamız KTAMS, 16 Aralık 2013 Pazartesi Lefkoşa Bölgesinde 10.00-12.00 saatleri arasında uyarı grevi yapma ve sendikamız önünden meclis önüne yürüme kararı almıştır.

Hükümete çağrımızdır. İş barışının daha uzun süreli olarak bozulmasını istemiyorsanız bir an önce sendikalar ile görüşme sürecini başlatmalısınız.

Tüm Kamu Çalışanlarını, çalışma saatlerinden terfi haklarına kadar kazanılmış haklarına sahip çıkmaya ve greve katılarak kamu görevlilerinin gücünü hükümete göstermeye davet ederiz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.