1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. "PERVİN GÜRLER TOPLUMU KAOSA VE ANARŞİYE SÜRÜKLÜYOR"
"PERVİN GÜRLER TOPLUMU KAOSA VE ANARŞİYE SÜRÜKLÜYOR"

"PERVİN GÜRLER TOPLUMU KAOSA VE ANARŞİYE SÜRÜKLÜYOR"

Polili: "Pervin Gürler toplumu kaosa ve anarşiye sürüklüyor"

A+A-

 

Geçtiğimiz hafta PGM Vekili Pervin Gürler'in 'pankart' açıklamasıyla ilgili olarak Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası Yönetim Kurulu adına, KTOEÖS Hukuk Danışmanı Avukat Öncel POLİLİ bir açıklama yaptı.

Polili açıklamasında " Polis Genel Müdür Vekili Pervin Gürler mahkeme kararları ve yasaları görmezden gelip kendi bildiğine yapmakta ve toplumda kaos olmasına davetiye çıkartmaktadır. Polis Örgütü’nün kuruluş yasasına göre Polis Örgütünün görev ve yetkileri bakımından Başbakana karşı sorumlu olduğunu hatırlatır, Başabakan’ın hak ve özgürlüklerin korunması ile ilgili olarak önlemler almasını talep ederiz" ifadelerini kullandı.

İşte açıklamanın tamamı:

"Polis Genel Müdür Vekili Pervin Gürler’in basında yer alan, bundan sonra günün anlam ve önemini belirten pankartlar dışında bir görüşe izin verilmeyeceği yönündeki açıklaması yasaları ve mahkeme kararlarının tanımamazlığını göstermektedir. Mahkeme kararlarına göre gösteri hakkı ve ifade özgürlüğü Anayasa’nın tanımış olduğu haklar olup, devlet organları ya da toplumun çoğunluğu gibi düşünmeme, düzeni sorgulama hatta kınamayı da içermekte ve “toplumda şok edici” veya “rahatsızlık yaratıcı” düşünceleri dahi kapsamaktadır.

Polisin görevi ise kişilerin söz konusu hak ve özgürlüklerini kullanma konusunda yardımcı olmasıdır. Ancak, Polis Genel Müdür Vekili Pervin Gürler mahkeme kararları ve yasaları görmezden gelip kendi bildiğine yapmakta ve toplumda kaos olmasına davetiye çıkartmaktadır.

Polis Örgütü’nün kuruluş yasasına göre Polis Örgütünün görev ve yetkileri bakımından Başbakana karşı sorumlu olduğunu hatırlatır, Başabakan’ın hak ve özgürlüklerin korunması ile ilgili olarak önlemler almasını talep ederiz."

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.