1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. POLİS DENETİMLERİ, DEVLETE PARA KAZANDIRMAYA YÖNELİK
POLİS DENETİMLERİ, DEVLETE PARA KAZANDIRMAYA YÖNELİK

POLİS DENETİMLERİ, DEVLETE PARA KAZANDIRMAYA YÖNELİK

Polis denetimleri, devlete para kazandırmaya yönelik

A+A-

Araştırmaya yansıyan hayret verici genel kanaati Kıbrıs Postası’na değerlendiren Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Avcı, “bu veri toplum olarak çarpıklığımızı göstermektedir. Trafik kurallarını küçümseyen, polisi ‘vergi toplayıcısı’ zannediyoruz. Çok üzücü” diye konuştu.

Kıbrıs Postası'ndan Vatan Mehmet'in haberine göre vatandaşların yüzde 72’lik bir ezici çoğunluğu, sürücülerin trafikteki polis denetimlerinin devlete para kazandırmaya yönelik yapıldığını düşündüğü kanaatinde.. Sürücülerin sadece yüzde 16’sı bu kanaati taşımadığını ifade etti.

Soruları yanıtlayanların yüzde 75’inin Üniversite-Lise mezunu olduğu Redborder Araştırma şirketinin yaptığı Nisan2014 Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Trafik ve Yol Güvenliği Araştırması’nda yer alan bazı araştırma sonuçları şaşırttı.

Sadece yüzde 16’sı katılmıyor…

“Sürücülere göre; Trafikteki polis denetimleri trafik kazalarını önlemekten çok, devlete para kazandırmaya yönelik” kanaatine karşılık aynı zamanda sürücü olan katılımcıların Yüzde 36,1’i Kesinlikle Katılıyorum; yüzde 36,4’ü Katılıyorum; yüzde 11,4’ü Kararsızım; yüzde 13,2’si Katılmıyorum; yüzde 2,9’u Kesinlikle Katılmıyorum, yanıtını verdi.

TKÖD Başkanı Avcı: “Veri toplum olarak çarpıklığımızı gösteriyor”

Araştırmaya yansıyan hayret verici kanaati Kıbrıs Postası’na değerlendiren Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TKÖD) Başkanı Mehmet Avcı, “bu veri toplum olarak çarpıklığımızı göstermektedir. Sürat, emniyet kemeri gibi trafik kurallarını küçümseyen, polisi ‘vergi toplayıcısı’ zanneden bir toplumuz. Çok üzücü…” diye konuştu.

Avcı, “Polis vergi toplamaz, suçun bedelini keser. Toplum olarak trafik suçunu kabul etmiyoruz. Ne oldu yanlış park ettimse, ne oldu emniyet kemeri takmadımsa diye düşünen bir toplumuz maalesef” dedi

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.