1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. POLİS DEVREDE
POLİS DEVREDE

POLİS DEVREDE

Akçay’da Kooperatif Merkez Bankası’na ait bir ambarın, yönetim kurulu üyesi Hüseyin Barbet tarafından işgal edilmesiyle ilgili soruşturma başlatıldı

A+A-

YÖNETİM DEVREYE GİRDİ

Kooperatif Merkez Bankası’na bağlı, Koop-Süt’ün kullanımındaki bir ambarın, sessiz sedasız Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Barbet tarafından kullanıldığının ortaya çıkması üzerine, polis devreye girdi. Yönetim kurulu, “Olaya kayıtsız değiliz” dedi

Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Barbet’in, kuruldaki diğer üyelerden habersiz ülke üreticisine ait ambarı işgal etmesiyle ilgili polis devreye girdi. Koop Merkez Bankası Yönetim Kurulu, 2006 yılında üretim fazlası uzun ömürlü sütün depolanmasına uygun bir şekilde dizayn edilen ve bir süre  Koop-Süt’ün kullanımında olan ambarın aynı zamanda Muhtarlar Birliği Başkanı da olan, yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Barbet tarafından kullanılmasıyla ilgili polis araştırma başlattı.

Turan: Durumu Havadis’ten öğrendik, kayıtsız değiliz
Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Turan, konuya duyarsız kalmadıklarını, gazetemizin konuyla ilgili araştırması sonucu bilgileri olduğunu ve derhal çalışma başlattıklarını belirtti. Turan,  iki yıldır Akçay’daki ambarla ilgili bir bilgileri olmadığını ancak, ihbarın gelmesiyle birlikte işin arkasından yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Barbet’in çıktığını kaydetti. Turan, polise konuyla ilgili gerekli ihbarda bulunacaklarını ve gereğinin yapılacağını vurguladı. Turan, Kooperatif Merkez Yönetim Kurulu’nun olaya kayıtsız kalması mümkün değildir. Sadece olayla ilgili bilgimiz yoktu. Olduğu anda da devreye girdik. Arkadaşlarımız özveriyle çalışmaktadır. Bunun bilinmesinde fayda var” diye konuştu.

Barbet, “yönetim kurulunun iyi niyetiyle” demişti
Hüseyin Barbet, bunu, “Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyelerinin iyi niyetiyle yaptığını” açıklamıştı.

Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Barbet, Havadis’e söz konusu ambarı “Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyelerinin” iyi niyeti ile kullanmaya başladığını ancak herhangi bir kira ödemediğini söyledi.

Büyük paralar dökülerek hayata geçirilmişti
Kooperatif Merkez Bankası, yaklaşık beş yıl önce, söz konusu ambara ciddi meblağlar ödeyerek, Koop-Süt için stoklama alanı olarak dizayn edilmişti.
Koop-Süt de bu ambarı, uzun ömürlü üretim fazlası sütleri, piyasa sürmeden önce, ilgili ambara stokluyordu.

Süt depolamak maksadıyla her türlü tedbirin alındığı ambar, son iki senede kullanmadığı için mezbeleye döndü.

Kooperatif Merkez Bankası tarafından harcanan para boşa giderken, ambar da herkesin tepkisini çekecek şekilde yönetim kurulu üyesi tarafından işgal edildi.

Barbet boşalttı
Çiftçiler Birliği Asbaşkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Barbet, Kooperatif Merkez Bankası’na ait bir ambarda bulunan arpasını dün tamamen boşalttı. Ambarı yağmurdan sığınmak amacıyla kullandığını belirten Barbet, ortada işgal durumunun olmadığını da ekledi. Ambarda, sadece kendi arpasının bulunmadığını da belirten Barbet, dülgerin ve köylünün eşyalarının da orada bulunduğunu kaydetti.

(HAVADİS)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.