1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. POLİSTE NAKİLE DEĞİŞİKLİK
POLİSTE NAKİLE DEĞİŞİKLİK

POLİSTE NAKİLE DEĞİŞİKLİK

3 Buçuk Saat Süren Bakanlar Kurulu Toplantı Sonrası Alınan Kararlar;

A+A-

POLİS NAKİLLERİ 2 YIL SÜREYLE VE YERLEŞİM YERİNE EN YAKIN ŞEKİLDE YAPILACAK

ELEKTRİK ÜCRETLERİ YAKITA BAĞLANDI… KESME BAĞLAMA ÜCRETİ 90 TL’DEN 20 TL’YE DÜŞTÜ… FATURASINI SMS VEYA E-POSTAYLA ALANLARA 5 TL İNDİRİM UYGULANACAK

GİRNE ANTİK LİMAN’DAKİ MENDİREĞİN TAMİRİ İÇİN İHALEYE 26 EKİM’E KADAR TEKLİF SUNULABİLECEK, TEKLİFLER 28 EKİM’DE BAKANLAR KURULU’NDA DEĞERLENDİRİLECEK

Bakanlar Kurulu, polislerin nakilleri konusunda tüzük değişikliğine giderek nakillerin bundan böyle 2 yıl süreyle ve polislerin yerleşim yerlerine en yakın şekilde yapılmasını düzenledi.

Elektrik ücretlerinin yakıta bağlı olarak otomatik değişmesiyle ilgili nizamnameyi kabul eden Bakanlar Kurulu, elektrik kesme ve bağlama ücretinin de 90 TL’den 20 TL’ye düşmesini karara bağladı.

Faturasını SMS veya e-posta yoluyla alacak tüketicilere ise 5 TL indirim uygulanacak.

Girne Antik Liman’daki mendireğin tamiri için ihale açılırken, 26 Ekim’e kadar sunulacak teklifler 28 Ekim’deki Bakanlar Kurulu’nda değerlendirilip sonuçlandırılacak ve kış mevsimine girilmeden mendireğin tamiri yapılacak.

BAKANLAR KURULU TOPLANTISI 3 BUÇUK SAAT SÜRDÜ

Başbakan Ömer Kalyoncu başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu’nun bugünkü toplantısı tamamlandı.

Başbakanlıkta saat 10.00’da başlayıp yaklaşık 3 buçuk saat süren toplantının ardından Başbakan Ömer Kalyoncu basına açıklamalarda bulundu.

BÜYÜK AV 1 KASIM’DA BAŞLIYOR

Başbakan Kalyoncu, Merkezi Av Komisyonu’nun 10 günlük av iznini görüşen Bakanlar Kurulu’nun 1 Kasım’dan itibaren avcılara haftada bir olmak üzere 10 gün av izni verdiğini açıkladı.

“POLİS NAKİLLERİ 2 YILLIĞINA, YERLEŞİM YERLERİ DİKKATE ALINARAK YAPILACAK”

Polis Nakil Tüzüğü’nün de toplantıda görüşüldüğünü kaydeden Başbakan Kalyoncu, tüzüklerin Başbakanlık web sayfasından yayınlandığını, nakillerin bundan böyle 2 yıl süreyle polislerin yerleşim yerlerine en yakın şekilde yapılacağını kaydetti.

Polis hizmetlerinin gerekli olduğu yerlerde farklı bir işlem yapılabileceğini söyleyen Kalyoncu, “30 kilometre, 100 kilometre ve 100 kilometre üzeri” şeklinde 3 bölgeye ayrılan polislerin ikamet yerlerinin 3 bölgeye ayrıldığını (1. bölge, 2. bölge, 3. bölge) ve polislere buna göre kaydırma sistemiyle tüzüğün uygulanacağını bildirdi.

ELEKTRİK ÜCRETLERİ ARTIK YAKITA BAĞLI…

Elektrik İnkişaf Değişiklik Nizamnamesi’nin de Bakanlar Kurulu toplantısında görüşüldüğünü belirten Kalyoncu, bundan böyle elektrik ücretlerinin yakıta bağlı olarak otomatik değişeceğini, yılda bir kez olmak üzere çalışanların ücretleri, amortisman giderleri ve diğer maktu ücretler dikkate alınarak belirleme yapılacağını söyledi.

KESME-BAĞLAMA ÜCRETİ ARTIK 20 TL… KÂĞIT FATURA İSTEMEYENE 5 TL İNDİRİM

Başbakan Kalyoncu, elektriği kesme bağlama ücretinin 90 TL’den 20 TL’ye düşürüldüğünü de açıkladı ve faturasını SMS veya e-posta yoluyla almak isteyen tüketicilere de 5 TL indirim uygulanacağını duyurdu.

“MENDİREĞİN TAMİRİ EN KISA SÜREDE YAPILACAK”

Girne Antik Limanı’nın tarihi ve turistik öneme sahip mendireğinin tamirinin gündemde olduğunu ve ihale için bunun idari şartnamesinin hazırlandığını söyleyen Başbakan Kalyoncu, bugün öğleden sonra proje ve şartnamenin müteahhitler tarafından tedarik edilebileceğini belirtti.

İhaleye 26 Ekim Pazartesi günü mesai bitimine kadar tekliflerin atılacağını kaydeden Kalyoncu, isteyen müteahhitlere şartnamenin verileceğini, 28 Ekim’deki Bakanlar Kurulu’nda bu tekliflerin şeffaf bir şekilde açılarak değerlendirileceğini ve kış girmeden mendireğin tamirinin yapılıp bitirilmesini istediklerini ifade etti.

Başbakan Kalyoncu, Bakanlar Kurulu’nun bugünkü toplantısında rutin önergelerin de görüşüldüğünü sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.