1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. POSTANEYİ EVE TAŞIMIŞ
POSTANEYİ EVE TAŞIMIŞ

POSTANEYİ EVE TAŞIMIŞ

Tahmini 200 bin TL değerinde 2 bin parça...

A+A-

Merkez Postanesinde 25 yıllık posta memuru olarak görev yapan zanlı Önder Ilgın’ın evinden postaneden daha çok mektup ve paket bulundu. Tutuklanan zanlı Ilgın dün ek tutukluluk süresi talebi ile mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Hüseyin Redif olayla ilgili bulguları aktardı. Redif, Eylül ayı ile 30 Nisan 2018 tarihleri arasında, Lefkoşa Merkez Postane’de memur olarak çalışmakta olan Değirmenlik’te sakin zanlı Önder Ilgın’ın bahse konu zaman diliminde Ercan Havalimanına gelen 13 ayrı sarı renk PTT posta çuvalı içerisindeki, muhtelif elektronik eşya, cep telefonu ve aksesuarları, kol saati, bijuteri ve konfeksiyon malzemesi gibi yaklaşık 2 bin ayrı parçadan oluşan tahmini, 200 bin TL değerindeki eşyayı ve bunun yanı sıra bin adet mektubu Posta Dairesi’ne ve posta sahiplerine teslim etmeyerek tasarrufuna geçirip sirkat ettiğini belirtti.

Polis memuru Hüseyin Redif, zanlının sirkat etmiş olduğu elektronik eşyaların bir kısmını Türkiye’de bir kısmını da KKTC’de satışını sağladığını ve bu satışlardan yaklaşık 4 bin TL para temin ettiğinin belirlendiğini söyledi. Polis, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın geniş çaplı olduğunu Ercan Havalimanı’nda yer hizmetleri veren İstanbul Handling isimli şirketten bahse konu dönemde KKTC'ye gelen postaların dökümlerinin temini için çalışma başlatıldığını ayrıca posta dairesinden alınan evraklarla karşılaştırma yapılacağını ve bu karşılaştırma neticesinde tahkikatın şekilleneceğini anlattı. Polis memuru Hüseyin Redif, yine konu ile ilgili olarak KKTC Posta Dairesi’ne ait Güvenlik kamera kayıtlarının inceleneceğini belirterek tahkikatın salimen yürütüle bilmesi için zanlının 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti ve beyanları değerlendiren Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlını 8 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Haber Kaynağı: Star Kıbrıs

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.