1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. RAŞİT: “GÖREVİMİZ BİZDEN ÖNCEKİ HÜKÜMETİN TOPLUM VİCDANINI RAHATSIZ EDEN KARARLARI DÜZELTMEKTİR”
RAŞİT: “GÖREVİMİZ BİZDEN ÖNCEKİ HÜKÜMETİN TOPLUM VİCDANINI RAHATSIZ EDEN KARARLARI DÜZELTMEKTİR”

RAŞİT: “GÖREVİMİZ BİZDEN ÖNCEKİ HÜKÜMETİN TOPLUM VİCDANINI RAHATSIZ EDEN KARARLARI DÜZELTMEKTİR”

EKONOMİ BAKANI RAŞİT TÜRK-SEN VE EL-SEN YETKİLİLERİNİ KABUL ETTİ

A+A-

EKONOMİ BAKANI RAŞİT: “BİR DİĞER GÖREVİMİZ DE BİZDEN ÖNCEKİ HÜKÜMETİN TOPLUM VİCDANINI RAHATSIZ EDEN KARARLARI MASAYA YATIRIP DÜZELTİLMESİ GEREKİRSE DÜZELTMEKTİR”

BIÇAKLI: “(KIB-TEK) ZARAR EDEN DEĞİL, YATIRIM YAPABİLECEK DURUMA GELİR”

CESURER: “SAYIŞTAY RAPORUNDA ALIM GARANTİLERİ İLE İLGİLİ DURUM DA BELİRTİLMİŞTİR”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Atay Ahmet Raşit, , toplum vicdanını rahatsız eden geçmiş hükümet kararlarını düzeltmek de hükümetin görevleri arasında olduğunu belirtti.

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Ekonomi ve Enerji Bakanı Atay Ahmet Raşit, Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu  (Türk-Sen) Genel Başkanı Arslan Bıçaklı ile Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) Başkanı Çağlayan Cesurer’i kabul etti.

Bakan Raşit kabulde yaptığı konuşmada, Bakanlığın işveren ile çalışan ilişkilerinin sağlıklı bir düzeyde tutulması ve tüketicinin korunması yönünde önemli görevleri olduğunu vurguladı.

Mesaisinin önemli bir kısmını elektrik konusuna harcadığını kaydeden Raşit, “Hükümetimizin temel misyonu halkımızı partizan baskılardan uzak, rahat bir ortamda sandığa götürmek ve iradesinin tecellisini rahat koşullarda temin etmektir. Tabii bunu yaparken bir diğer görevimiz de devletimizin günlük işlerini aksamamasıdır. Bir diğer görevimiz de bizden önceki hükümetin toplum vicdanını rahatsız eden kararları masaya yatırıp, düzeltilmesi gerekirse düzeltmektir” dedi.

Raşit, çalışanla ilgili alınması gereken kararlar konusunda da sivil toplumun katkılarını beklediklerini söyledi.

TÜRK-SEN

Türk-Sen Genel Bıçaklı ise Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun (Kıb-Tek) ülkenin önemli değerlerinden olduğunu ve özelleştirilmesini istemediklerini belirtti.

Kıb-Tek’in devlet kurumlarından alacaklarını tahsil etmesi halinde zarar eden değil, yatırım yapabilecek duruma geleceğini vurgulayan Bıçaklı, önemli sektörlerin tekelleşmesinin toplumlara büyük zarar verebileceğini düşündüklerini söyledi.

CESURER

El-Sen Başkanı Çağlayan Cesurer de KKTC gibi küçücük bir ülkede enerji ile ilgili aslında sorun yaşanmaması gerektiğini söyledi.

Beyanatlarında sorunlarla birlikte çözüm önerileri de ortaya koyduklarını ifade eden Cesurer, özellikle Sayıştay raporunda alım garantileri ile ilgili durumun da belirtildiğini söyledi.

Cesurer, Sayıştay raporunda yeni yatırım modellerinin ne olması gerektiği konusunda da bilgilerin yer aldığını kaydetti.

 

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.