1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. SAĞLIKTA YENİ KRİZ!
SAĞLIKTA YENİ KRİZ!

SAĞLIKTA YENİ KRİZ!

SAĞLIKTA YENİ KRİZ!

A+A-

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen) Başkanı Mehmet Özkardaş, tomografi ve röntgende görev yapan üyelerinin aylık çalışma saatlerinden çok daha fazla nöbet ve/veya on-call çalışmak zorunda bırakılarını söyleyerek, 22 Mayıs tarihinden itibaren bu bölümlerde çalışanların, aylık çalışma saatlerinden fazla nöbet ve/veya on-call hizmeti vermeyeceğini duyurdu.

Özkardaş, Sağlık Bakanı Ahmet Gülle’ye gönderdiği mektupta, bu konuda çalışanlara baskı yapılması halinde ise, normal çalışma saatlerinde de hizmet verilmeyerek eylem ve grev yoluna gidileceğini belirtti.

Özkardaş, ayrıca Mayıs ayı sonuna kadar, Sağlıkta Teknik Kurul toplantıları ve uzlaşarak kurulan komitelerin çalışmaya başlamaması halinde ise, hastanelerdeki servislerde eylem ve grev yapmak zorunda kalacaklarını kaydetti.

Ebe ve hemşirelerle ilgili birçok sorunun çözümü için 6 Nisan tarihinde yapılan toplantıyı anımsatan Özkardaş, “toplantı sonucu bakanlığınıza yazılı olarak verdiğimiz ekteki sorunların belli bir takvimlemeyle çözülmesi için Sağlıkta yetkili olan KAMU-SEN, K.T.E.Sendikası ve bakanlığınızdan oluşacak bir komite kurularak ivedi çalışmalara başlaması kararı alınmıştı. Bizler komite üyelerimizi yazılı olarak bakanlığınıza bildirmemize ve aradan bunca zaman geçmesine rağmen ne komite toplanmış, ne de bizlerle temasa geçilmiştir” dedi.

2015'in ortasına gelinmesine ve ısrarla Teknik Kurulun toplanarak Ebe ve Hemşirelerle ve diğer sağlık personeli kadro görev ve sorumluluklarının, sayılarının yeniden yapılandırılması ile ilgili taleplerinin dikkate alınmadığına işaret eden Özkardaş, şöyle devam etti:

“2014 yılında yapılan Teknik Kurul toplantı tutanaklarının da halen tarafımıza verilmediğini bilgilerinize yeniden getirmek ister ve söz konusu tutanakların sendikamıza verilmesini talep ederiz.” 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.