1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ''SARAY İLE FLÖRTÜN SONU BUDUR”
''SARAY İLE FLÖRTÜN SONU BUDUR”

''SARAY İLE FLÖRTÜN SONU BUDUR”

DP-UG içerisinde yaşanan istifalar hakkında yaşanılanların sorumlusu

A+A-

Gazeteci Ali Tekman’dan Denktaş’a eleştiri:

DP-UG içerisinde yaşanan istifalar hakkında katıldığı Öğlen Ajansı programında değerlendirmelerde bulunan Gazeteci Ali Tekman, parti içerisinde yaşanan krizin faturasının Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş’a ait olduğunu belirtti. Denktaş’ın sağın lideri olma hayali kurduğunu söyleyen Tekman, bu uğurda parti tabanın hiçe sayıldığını savundu.

“SARAY İLE FLÖRTÜN SONU BUDUR”

DP-UG içerisinde yaşanan istifalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Tekman, yaşanılanların sorumlusu olarak Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş’ı gösterdi. Tekman, “Sarayla gerdeğe girenin sonu korkunç olur. Bengü Şonya’nın işaret ettiği bütün her şey bir bir gerçekleşmektedir. DP-UG’nin halen bir kurtuluş çaresi vardır. Bu aşamada bile bir geri dönüş yapabilir. Ama bu kafada gittiği sürece yönetim, geri dönüşü olmayan bir yola girer. Saray’ın DP-UG projesi, DP’nin haritadan silinmesiyle son bulacak. Ve geri kalanlar da UBP’ye geri dönüp daha büyük bir UBP yaratmak için bir araya gelecekler” dedi.

“DENKTAŞ SAĞIN LİDERİ OLMAK İSTİYOR”

Tekman, Denktaş’ın sağın lideri olma düşüncesiyle hareket ederek parti tabanını ihmal ettiğini ileri sürdü. İstifa eden insanların DP’nin omurgaları olduğunu söyleyen Tekman, “Bu insanlar, kımıldadığı anda parti sarsılır. Bunu dikkate almadı Denktaş. Dikkate almadığı gibi, işin içinde başka bir durum daha var. Beni sağın lideri yapacak olan Saray’dır. Güven hissiyatı var Denktaş’ta ki partisinin omurgası olan insanlara önem vermedi, dikkate almadı. Taban olmayan üst düzeyde görev verdikleri insanları dikkate aldı” dedi.


“UBP’NİN PERSPEKTİFİ ORTAK METNE AYKIRI”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun UBP dayanışma yemeğindeki açıklamalarını değerlendiren Tekman,UBP’ninperspektiflerinin ortak metne aykırı olduğunu kaydetti. Tekman, “UBP’nin prensipleri denilen hadise Eroğlu’nun müzakere masasında konuştuğu hadise ile taban tabana zıt. Hem dünyaya, hem Ankara’ya hem de garantörlere yanlış mesaj verir. Eroğlu’nu en çok ilgilendiren Anastasiadis ve Eroğlu’nun imzaladığı, bana göre Kıbrıs konusuyla ilgili çerçeve anlaşması UBP’nin Kıbrıs konusundaki prensiplerine zıttır” ifadesini kullandı.

“DENKTAŞ DOKUZLAR RUHUNU CANLANDIRMALI”

DP-UG Genel Başkanı Denktaş’ın Saray’ın vesayetinden kurtulması gerektiğini belirten Tekman, şöyle devam etti: “Denktaş bugüne kadar zeki bir politikacı olmakla nam saldı. Yaptığı hataların üzerini bir bir çizerse, hükümette devamlılık esastır derse, omurgalı DP’lileri de üzmemeyi başarır. Israr ettiği takdirde, UG hormonu ile bu iş yürümeyecek. Gerçekten çok üzgünüm.”

Star Kıbrıs

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.