1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. SATICIYA 15, KULLANANLARA İKİŞER AY HAPİS!
SATICIYA 15, KULLANANLARA İKİŞER AY HAPİS!

SATICIYA 15, KULLANANLARA İKİŞER AY HAPİS!

Mağusa’da uyuşturucu suçundan tutuklanan beş sanık Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı.

A+A-

Gamze PİR BAYKUR

Pile’den 2015 yılı Şubat ayı içerisinde  aldığı 6 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu maddeyi KKTC’ye ithal eden ve 2 gramını sanık Emre Fırat, Mehmet Yaman, Bulut Keskin ve Hüseyin Aksu’ya satan sanık Umut Denizsev ve Denizsev’den konu uyuşturucu maddeyi satın alan sanık Fırat, Yaman, Keskin ve Aksu dün Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. “Kanunsuz uyuşturucu madde ithali”, “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde verme” davalarından yargılanarak suçlu bulunan sanık Denizsev 15 ay, “Kanunsuz uyuşturucu madde alma” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” davalarından yargılanarak suçlu bulunan sanık sanık Fırat, Yaman, Keskin ve Aksu ise 2’şer ay hapis cezasına mahkum edildiler.

SANIK DENİZSEV, 50 EURO’YA ALIP 100 TL’YE SATMIŞTI...

Sanık Umut Denizsev, 2015 yılı Şubat ayı içerisinde Pile’ye giderek 50 Euro karşılığında 6 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde alarak KKTC’ye ithal etmişti. Sanık Denizsev, almış olduğu 6 gr uyuşturucu madde içerisinden toplam 4 gramını Şubat 2015 ile 1 Nisan 2015 tarihleri arasında farklı tarihlerde içmiş, 2 gramını ise 1 Nisan 2015 tarihinde sanık Emre Fırat, Mehmet Yaman, Bulut Keskin ve Hüseyin Aksu’ya 100 TL karşılığında satmıştı.

DAĞLI: “SANIK DENİZSEV UYUŞTURUCUNUN DAĞITIMINI YAPTI...”

Davanın kararını okuyan Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Yargıcı Hasan Dağlı, sanık Emre Fırat, Mehmet Yaman, Bulut Keskin, Hüseyin Aksu ve Umut Denizsev’i aleyhlerine getirilen davalardan suçlu bularak mahkum ettiklerini açıkladı. Toplumu her geçen gün yaygınlaşan uyuşturucu illetinden korumak için devletin her organına büyük görev düştüğünü belirten Dağlı, uyuşturucunun başka suçlara da basamak oluşturduğuna dikkatleri çekti. Sanık Denizsev’in hem içici hem de satıcı konumunda olduğunu belirten Dağlı, sanık Denizsev’in konu uyuşturucu maddenin dağıtımını yaptığını söyledi. Dağlı, sanıklara verilecek en uygun cezanın hapis cezası olduğu kanaatine vardıklarını belirterek, sanık Fırat, Yaman, Keskin ve Aksu’yu 2’şer ay, sanık Denizsev’i ise 15 ay hapis cezasına mahkum ettiğini açıkladı.

Halkın Sesi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.