1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. SEÇİM ZAMANI OYUN YAPAN MUHTARA HAPİS CEZASI!
SEÇİM ZAMANI OYUN YAPAN MUHTARA HAPİS CEZASI!

SEÇİM ZAMANI OYUN YAPAN MUHTARA HAPİS CEZASI!

Seçim zamanı seçimlerde daha fazla oy almak için...

A+A-

 

Seçimlerde daha fazla oy almak için sahte imza ile 9 vatandaşı köy kütüğüne kaydettiği gerekçesi ile yargılanan Bademliköy Muhtarı Bülent Aşlan hakkındaki dava karara bağlandı.

Yasal kayıt süresinin son gününde köyde ikamet etmeyen, kaydı Gemikonağı’nda bulunan 9 vatandaşı köy azalarından ikisinin imzasını taklit ederek Bademli’ye kaydeden sanık hakkındaki karar Lefkoşa Ağır Ceza heyeti tarafından verildi. Başkan Ömer Güran, Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı ve Yargıç Musa Avcıoğlu’ndan oluşan heyet, verdiği kararda sanığın seçim sonuçlarına etki etmek için bu suçu işlediğini belirtti.

Ağır ceza mahkemesinde “sahte resmi evrak düzenleme, sahte evrakı tedavüle sürme ve sahtekârlıkla kayıt temini suçlarından yargılanan sanık hakkında verilen kararı Yargıç Melek Esendağlı okudu. Esendağlı, sanığın seçilmek için işlemiş olduğu suçun ciddi olduğunu seçilmiş olan kişilerin devlet tarafından kendisine verilen yetkileri kötüye kullanmasının toplumda büyük güven kaybına neden olduğunu söyledi. Sanığın doğrudan seçim sonuçlarına etki etmek için bu suçu işlemiş olduğunun göz ardı edilemez olduğunu belirten Esendağlı, sanık lehine ve aleyhine olan olguları değerlendirdiklerini ifade ederek, sanık Bülent Aşlan’ı suçlu bulup mahkûm ettikleri davalardan 6 ay süre ile hapislik cezası ile cezalandırmayı uygun bulduklarını açıkladı.

Diyalog

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.