1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. SENNAROĞLU, KAMU-SEN YETKİLİLERİNİ KABUL ETTİ
SENNAROĞLU, KAMU-SEN YETKİLİLERİNİ KABUL ETTİ

SENNAROĞLU, KAMU-SEN YETKİLİLERİNİ KABUL ETTİ

Gıda, Tarım ve Enerji Bakanı Önder Sennaroğlu, Mehmet Özkardaş başkanlığındaki Kamu-Sen üyelerini kabul etti.

A+A-

Gıda, Tarım ve Enerji Bakanı Önder Sennaroğlu, Mehmet Özkardaş başkanlığındaki Kamu-Sen üyelerini kabul etti.

Kabulde konuşan Kamu-Sen Genel Başkanı Özkardaş, gıda güvenliği konusunda sendika olarak hassas olduklarını belirterek, bu konudaki taleplerini dile getirmek için ziyareti gerçekleştirdiklerini belirtti.

Özkardaş, gıda güvenliği ve denetimleri ile ilgili çok başlılığın ortadan kaldırılarak tüm yetkinin gıdadan sorumlu bakanlık olan, Gıda, Tarım ve Enerji Bakanlığı’nda toplanması gerektiği yönünde inanç belirtti.

Veteriner hekimlerin gıda güvenliği konusunda önemli bir role sahip olduğunu da belirten Özkardaş, gıda konusundaki tüm yetkilerin Gıda, Tarım ve Enerji Bakanlığı’nda toplanması ve veteriner hekimlerin rolünün iyi belirlenmesini istediklerini kaydetti.

SENNAROĞLU

Bakan Sennaroğlu da kabulde yaptığı konuşmada, gıda mevzuatının üzerinde şu anda çalışıldığını en kısa sürede Bakanlar Kurulu’ndan geçirilerek Meclis’e gönderileceğini belirtti.

Sennaroğlu, gıda güvenliğine verdikleri önemin altını çizerek bu yüzden hükümet olarak bakanlığı Gıda, Tarım ve Enerji Bakanlığı olarak yapılandırdıklarını belirtti.

Gıdaların topraktan sofraya gelene kadar bir çok işlemden geçtiğini söyleyen Sennaroğlu, buna teknoloji ve kimyasalların kullanımının da dahil olduğunu ifade ederek, bu nedenle gıdaların denetiminin çok önemli olduğunu kaydetti.

Önceki bakanlığı döneminde gıda mevzuatını Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içinde hazırladıklarını ve Bakanlar Kurulu’na gönderdiklerini ancak seçimlerin araya girmesi ve hükümetin değişmesiyle yasa tasarısının yasallaşmadan kadük olduğunu anlattı.

Sennaroğlu, şu anda gıda mevzuatının yeniden şekillendirilmekte olduğunu ve en kısa zamanda Bakanlar Kurulu’ndan Meclis’e gönderileceğini ifade etti.

Sennaroğlu, bakanlığın teşkilat şemasında yeni bir düzenleme ile konu ile ilgili bir temel oluşturup dünya ile entegre, otoritenin tek elde toplandığı bir yapının temellerini atarak inşasını tamamlama amacında olduklarını ifade etti.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.