1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. SİBER GİRNE BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ…
SİBER GİRNE BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ…

SİBER GİRNE BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ…

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Cumhurbaşkanı adayı, Meclis Başkanı Sibel Siber, makamların seçilen siyasetçilere değil, o siyasetçileri oraya taşıyan halka ait olduğunu söyledi.

A+A-

“GÜVEN DUYGUSU EKSİKSE YAŞAM KALİTESİ DÜŞÜKTÜR”

Lefkoşa, 9 Şubat 15 (T.A.K.): Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Cumhurbaşkanı adayı, Meclis Başkanı Sibel Siber, makamların seçilen siyasetçilere değil, o siyasetçileri oraya taşıyan halka ait olduğunu söyledi.

‘Gelen aynı giden aynı’ sözünün ülkede çok sık kullanılmaya başlandığına değinen Siber, bunun siyasete olan güvenin azalmasından kaynaklandığını, güven duygusu eksik olan halkların yaşam kalitesinin düşük olduğunu söyledi. Siber,“19 Nisan’da bir şey daha değişecek. Güven erozyonuna uğrayan siyaset en tepeden yeni yüzüne kavuşacak. Siyaset iş üzerine, proje üzerine yapılacak. Tesis edeceğimiz hak ve adalet duygusu ile halkımız dünyada hak ettiği yeri almak için hep birlikte çalışacağız, çabalayacağız” dedi.

CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Sibel Siber, cumhurbaşkanlığı seçim ziyaretleri kapsamında dün Girne bölgesini ziyaret etti. Siber, Çatalköy, Arapköy, Bahçeli, Esentepe ve Karaağaç köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla görüş alışverişinde bulundu. Siber Esentepe ziyareti esnasında, Erdal Barut Stadı’nda karşı karşıya gelen Esentepe – Yalova mücadelesinin de ikinci devresini izleme imkanı buldu.

Siber’e Girne bölgesi gezisi esnasında CTP-BG Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa, Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan, Girne milletvekilleri Fazilet Özdenefe, Salih İzbul ve Abbas Sınay ile Gençlik Örgütü Girne İlçesi ve çok sayıda partili eşlik etti.

“SİYASETTE NE KADAR KALDIĞINIZ DEĞİL, HALKA NE VERDİĞİNİZ ÖNEMLİ”

CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Sibel Siber, Girne bölgesine bağlı köyleri ziyareti esnasında yaptığı konuşmalarda, güven duygusunun çok önemli olduğuna dikkat çekti. Siber, “Cumhurbaşkanlığı makamında halk için çalışıldığından emin olmalıyız, cumhurbaşkanlığı makamı güven vermeli” dedi. Başbakanlıkta halka güven verici, şeffaf ve hesap verilebilir bir dönem geçirdiğini kaydeden Siber, olması gerekenin de bu olduğunu söyledi. Gücün daima halkta olduğunun akıllardan çıkmaması gerektiğine değinen Siber, “Seçilenin gücü bir sonraki seçime kadardır. Değerlendirmeyi görev bitiminde yine halk yapar” diye konuştu.

Seçilmişlerin görev bitiminde halka verdikleri hizmetleri ve varsa başardıkları işleri anlatmaları gerektiğini ifade eden Siber, “siyasette uzun süre kalmak belki bir seçim kazanma başarısıdır ama halka ne verdiğiniz önemli. ‘Ben seçilmezsem, işiniz zor ‘ demeye gelen sözlerle halkı endişelendirmek artık günümüzde inandırıcılığını yitirdi” şeklinde konuştu.

“ÖNCE ZİHNİYET DEĞİŞMELİ”

Siber, Kıbrıs müzakerelerinde henüz toprak konusunun görüşülmediğini de yineledi.

Eroğlu’nun köylerdeki seçim konuşmalarında kendisine yönelik “o bayan nereden biliyor” diye eleştiri yönelttiğini kaydeden Siber, “O bayan dediği kişi, bugün KKTC Meclis Başkanı’dır. Görüşmelerdeki bütün tutanaklar bize geliyor ve tutanakları inceliyoruz” dedi. Bu tür siyasetin artık Kıbrıs Türk halkına vereceği bir şeyi olmadığını söyleyen Siber, dünyaya entegrenin ve temiz siyasetin önce zihinlerde başlaması gerektiğini ve yüksek eğitimli insanlarıyla Kıbrıs Türk halkının önünün açık olduğunu, el ele vererek çağdaş bir ülke yaratacaklarını söyledi. Kültürüne sahip çıkan toplumların sonsuza dek yaşayacağını kaydeden Siber, Kıbrıs Türk halkının tarihinde verdiği varoluş mücadelesinin taçlanacağını ve Kıbrıs insanının daha aydınlık günlere ulaşacağına inandığını söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.