1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. SİBER: “YENİ BİR BAKIŞ AÇISI İLE İLERLEYEBİLİRİZ”
SİBER: “YENİ BİR BAKIŞ AÇISI İLE İLERLEYEBİLİRİZ”

SİBER: “YENİ BİR BAKIŞ AÇISI İLE İLERLEYEBİLİRİZ”

ESKİ SORUNLARA YENİ ÇÖZÜMLER

A+A-

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Cumhurbaşkanı adayı, Meclis Başkanı Sibel Siber, Cumhurbaşkanı’nın en önemli görevlerinden birinin halkının özgüvenini yüksek tutmak olduğunu söyledi.

Siber, “Aktif, dinamik, üretken ve halkının yanında olduğunu hissettiren bir cumhurbaşkanı ile gerek içteki sorunlarımızın çözümünde, gerekse müzakerelerde olumlu bir ivme yakalarız” dedi.

Bunun için de yeni ve yenilikçi bakış açısı ile bakan, sonuç almaya yönelik bir cumhurbaşkanına ihtiyaç olduğunu vurgulayan Siber, Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada Geçitkale halkına adaylığıyla ilgili bilgi verdi.

Geçitkale’deki etkinliğe İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Teberrüken Uluçay, CTP Mağusa İlçe Başkanı ve milletvekili Erkut Şahali, Gazimağusa milletvekilleri Ferdi Sabit Soyer, Asım Akansoy, Arif Albayrak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Sonay Adem, Gazimağusa Belediyesi eski Başkanı Oktay Kayalp, MYK üyeleri ve  Geçitkale bölgesinden yurttaşlar katıldı.

ESKİ SORUNLARA YENİ ÇÖZÜMLER

Kıbrıs Türk halkının devletle  olan ilişkilerinde güven duygusunun sarsıldığını söyleyen Siber, halk olarak devlete güven duyulması gerektiğini dile getirdi.

Ülkede 40 yıldır sistemsizliğin hüküm sürdüğünü belirten Siber, bundan halkın büyük zarar gördüğünü söyledi.

Siber, sistemsizliğin  sorgulanmadığını çünkü statükodan bazı kesimlerin avantaj sağladığını ve iktidarda kalabilmek için statükoyu devam ettirdiklerini kaydetti.

Değişimin, yeni siyasi kültür ve anlayış ile mümkün olduğunu ifade eden Siber, “Çalışma heyecanı, dinamizm, eski sorunlara yeni çözümler bulma girişimi önemli” dedi.

Halkı ve ülkesi için her zaman gaile çeken biri olduğunu, başbakanlık görevi yürüttüğü dönemde de bu heyecanla hizmet verdiğini, temiz ve şeffaf politikayı savunduğunu ifade eden Siber, “O kısa dönemde halkımızla her şeyi paylaşarak çevre ve insana yönelik para istemeden yapılacak icraatları yaptık” dedi.

Cumhurbaşkanını seçerken geçmiş başarı öykülerinin sorgulanması gerektiğini ifade eden Siber, geçen beş yılda ne yapıldığının halka anlatılması gerektiğini söyledi.

ÇÖZÜM İÇİN TOPLUMLARIN BİRBİRİNE GÜVENİ ÖNEMLİ

Nisan ayında yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, herkesin güven duyacağı, değişimi savunan bir cumhurbaşkanı seçmek için bir fırsat  olduğunu belirten Siber, “Devletin varlığını, kendi şahsi iktidarına bağlayan değil,  halkına güvenen ve halkın iradesinin üstünlüğüne inanan  bir cumhurbaşkanı olacağım” dedi.

“Devletin sahibi halktır, hiç bir lider halkın üstünde olamaz” diye sözlerine devam eden Siber,  Kıbrıslı Türklerin olmaları gereken yerde olmadığını, ancak Nisan’dan sonra değişimi gerçekleştirmeye hazır bir halk gördüğünü belirtti.

Siber, gerek içte gerek dışta daha aktif dış siyaset izleyen bir cumhurbaşkanıyla, birçok konuda olumlu gelişmeler yaşanacağını söyledi.

Bir soru üzerine, “Çözüm için önce çözüme inanmak gerekir” diyen Siber, iyi bir çözümde toplumların barışması gerektiğini vurguladı. Siber, “Barışmayan, karşılıklı birbirini affetmeyen toplumlar, çözüm konusunda  başarıya ulaşmaz. Bunun için, toplumların birbirine olan güvenini artırıcı çalışmalar önemli” dedi.

ÖZTAŞ: “HALKINA CEFA DEĞİL VEFA GÖSTERECEK BİR LİDER”

Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş, halkın dertlerini dinleyebilecek köylüsünü işçisini sevecek lider aradıklarını ve bu ismin de CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Sibel Siber olduğunu söyledi. Siber’in Kıbrıs’ın sorunlarını çözecek, halkı ile gülüp halkıyla ağlayacak, halkına cefa değil vefa verecek bir lider olduğunu kaydeden Öztaş, insana, doğaya, çevreye, tüm canlılara değer veren bir cumhurbaşkanına ihtiyaç duyduklarını ifade etti. Tüm bu özelliklerin CTP-BG adayı Siber’de bulunduğunu kaydeden Öztaş, “Sibel Siber’de birleşsin ellerimiz” dedi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.