1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. SİBER “YIKICI ELEŞTİRİLERİN KİMSEYE FAYDASI OLAMAZ”
SİBER “YIKICI ELEŞTİRİLERİN KİMSEYE FAYDASI OLAMAZ”

SİBER “YIKICI ELEŞTİRİLERİN KİMSEYE FAYDASI OLAMAZ”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, yapıcı eleştirilerin yüceltici olduğunu yıkıcı eleştirilerin de kimseye faydası olamayacağını söyledi.

A+A-

SİBER “YAPICI ELEŞTİRİLER YÜCELTİCİDİR. YIKICI ELEŞTİRİLERİN KİMSEYE FAYDASI OLAMAZ”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, yapıcı eleştirilerin yüceltici olduğunu yıkıcı eleştirilerin de kimseye faydası olamayacağını söyledi.

Aydınlık Yarınlar Hareketi (AYH), Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber’i ziyaret etti.

AYH Başkanı Anıl Kaya, geçmiş dönemde yaşanan nisap sorunu nedeniyle girişimler ve ziyaretler gerçekleştirdiklerini anlatarak, sivil toplum örgütü olarak sadece eleştirmek değil yapılan doğruları da desteklemeleri gerektiğini söyledi.

Kaya, müşavirler ve seçim sistemiyle ilgili yaptıkları çalışmaları ve görüşlerini aktarmak için geldiklerini belirterek, meclisin halkın temsil edildiği ve sorunlarının çözülmesi gereken yer olduğunu ifade etti.

Toplumsal olarak ortak paydayı bulma ve Kıbrıs Türk halkını daha ileri seviyelere taşımak adına Meclisten beklentileri olduğunu kaydeden Kaya, sivil toplum örgütlerinin ve farklı kurumların karar aşamasına katılması ve düşüncelerinin değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

SİBER

Meclis Başkanı Siber Siber, Sivil toplum örgütlerinin toplum yaşamında demokrasinin taşları olarak yer aldığını belirterek, toplumsal paydanın bu toplumun daha güzel günlere ulaşması ve yaşam kalitesinin artması olduğunu kaydetti.

Toplumsal fayda için tüm kesimlerin birlikte çalışması gerektiğini ifade eden Siber, yapıcı eleştirilerin her zaman çok değerli olduğunu söyledi.

Siber, Meclis çalışmalarına herkesin katılabilmesi için web sayfası hazırladıklarını ve burada komitelerde görüşülen yasa tasarılarının önerileri ve eleştirilere açıldığını anlattı.

Siber, bu gönderilenlerin okunduğu ve değerlendirildiği konusunda teminat vererek, internet üzerinden görüşülmekte olan yasa tasarıyla ilgili komite toplantısına katılım isteği gönderenlere davetiye yolladıklarını ayrıca isteyenlerin görüşlerini dosya halinde de meclise gönderilebileceğini kaydetti.

“Ne kadar çok kişinin görüşü alınırsa o kadar iyi demokrasi, yasa ve yönetim demektir” şeklinde konuşan Siber, yapıcı eleştirilerin yüceltici olduğunu yıkıcı eleştirilerin de kimseye faydası olamayacağını söyledi.

Sibel, meclisin 3 aylık performansının verimli olduğunu belirterek meclisle halk arasındaki köprüleri sıkı tutarak geçmişte yaşanan mutsuzluğu ortadan kaldırmak için uğraştıklarını ifade etti.

TAK

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.