1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “SORUNLAR ANCAK DEVAMLILIK İLKESİ İLE GİDERİLİR”
“SORUNLAR ANCAK DEVAMLILIK İLKESİ İLE GİDERİLİR”

“SORUNLAR ANCAK DEVAMLILIK İLKESİ İLE GİDERİLİR”

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, İskele Bölgesi İlkokulları Okul Aile Birlikleri Federasyonu yetkililerini kabul etti.

A+A-

“SORUNLAR ANCAK DEVAMLILIK İLKESİ İLE GİDERİLİR”

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, İskele Bölgesi İlkokulları Okul Aile Birlikleri Federasyonu yetkililerini kabul etti.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Ali Kaplan başkanlığındaki İskele İlkokulları Okul Aile Birliği Federasyonu heyeti, görüşmede, bölge okullarının sorunları hakkında bilgi verdi.

Başkan Ali Kaplan, yaptığı konuşmasında, ziyaretlerinin amacının, İskele bölgesinde bulunan ilkokulları temsilen, ortak sorunlar hakkında hem bilgi vermek hem de sorunlar hakkında görüş alış verişinde bulunmak olduğunu belirtti.

Kaplan, okullara katkı olması amacı ile bütçe konulmasının gerektiğini söyleyerek, kolej sınav tüzüğünün bir an önce değiştirilmesini isteyerek, İskele bölgesinin özellikle kolej sınav tüzüğüyle mağdur olduğunu savundu.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris ise, yaptığı konuşmasında, okul aile birliklerinin Federasyona dönüştürülerek daha da güçlendirilmiş bir noktaya getirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, göreve geldikleri ilk günden beridir, paydaşlarla bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulunmak konusunda hassas davrandıklarını belirtti.

Bakan İdris, okullara bütçe verilmesi konusundaki öneriye sıcak baktıklarını, bu uygulama ile okulların daha güçlü bir yapıya kavuşturulabileceğine inandıklarını belirterek, yeni gelecek olan Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanına bu öneriyi sunacaklarını söyledi.

Bu yıl uygulamaya konulan 6’ncı sınıflara yönelik kolej tercih sisteminde bazı tadilatların yapılmasının gerekliliği konusunda aynı düşüncede olduklarını belirten Bakan İdris, bu tadilatlar ve düzeltmeler yapılmadığı takdirde, bazı okulların boş kalacağına, özellikle de merkezi okulların da limitlerin çok üzerinde öğrenci talebi ile karşılaşılabileceğine dikkat çekti.

ÖĞRETMEN ATAMALARI

Milli eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, öğretmen atamalarındaki olası gecikmelere yönelik olarak da, öğretmen sendikaları ile nakil tüzüğü hakkında uzlaşıya varılmış ve listelerin hazırlanmış olmasına karşın, seçim yasakları nedeni ile bazı gecikmelerin yaşanabileceğini belirtti.

Bakan İdris, öğretmen atamalarında gecikmelerin yaşanmaması için, Kamu Hizmeti Komisyonu ile sıkı bir iletişim içerisinde olduklarını da belirterek, bu iletişimi gelecek olan yeni Bakanın da sürdürmesi ve okulların öğretmen sorunu olmadan açılması gerektiğinin altını çizdi.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, devletteki devamlılığın esas olduğunu hatırlatarak, kurulacak olan yeni hükümetin özellikle eğitim konularındaki eksiklik ve sıkıntıların süratle üzerine gideceğine, gerekli olan konulara aynı hassasiyet içerisinde eğileceğine olan inancını da belirterek, gerekli olan tüm yardım ve desteği vermeye hazır olduklarını da kaydetti.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.