1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. SUCUOĞLU: "DEĞİŞİMDE BELİRLEYİCİ TABANDIR"
SUCUOĞLU: "DEĞİŞİMDE BELİRLEYİCİ TABANDIR"

SUCUOĞLU: "DEĞİŞİMDE BELİRLEYİCİ TABANDIR"

Sucuoğlu: "Değişimde belirleyici tabandır"

A+A-

 

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sucuoğlu, partide kurultay ve liderlik tartışmaları içinde farklı ve yanlış anlaşılmalara mahal basında bazı görüşlerin adının da geçerek yer aldığına dikkat çekerek partide reform ve yenilenme için tavandan tabana değil, tabandan tavana yönelik bir değişimin esas olduğunu vurguladı.

Kıbrıs Postası - Vatan Mehmet

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu, partide kurultay ve liderlik tartışmaları içinde farklı ve yanlış anlaşılmalara mahal basında bazı görüşlerin adının da geçerek yer aldığına dikkat çekerek partide reform ve yenilenme için tavandan tabana değil, tabandan tavana yönelik bir değişimin esas olduğun vurguladı.

Patinaj olmasın diye…

Dr. Sucuoğlu, partide genel başkanlığa talip olduğuna ilişkin tek bir kelime dahi etmediğini kaydederek, partide süregelen istifa tartışmaları içinde gurup toplantısında ve bazı parti yetkililerine “eğer istifa mekanizması çalışacaksa bunun Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcıları ve İlçe Örgütleri nezdinde aynı anda yapılması görüşünü” paylaşmış olduğunu ancak Parti Meclisinin mevcut tüzük gereği Genel Başkanın istifa etmesi halinde 45 gün içinde Olağan Üstü Kurultaya gitme şartı olduğu için parti tüzüğü değişmeden gerçekleşecek böylesi bir istifanın partide yenilenmenin değil adeta bir patinajı ifade ettiğini belirtti. Kıbrıs Postası’na konuşan Sucuoğlu, Lefkoşa ilçesinin kendi yönetimi döneminde kurultaylar çekişmesi içinde kaldığını ancak buna rağmen ayakta kalabildiğini de belirtti.

Kimseye Genel Başkanlığa adayım demedim”

Faiz Sucuoğlu, “taban hedef gösterir, yapılması gereken budur. Parti tüzüğü değiştirilerek iktidara gelme yolu nedir mesele budur… Hiç kimseye parti başkanlığına aday olacağım demedim. Ağzımdan çıkmadı. Bu kesinlikle doğru değil… Önce tüzük kurultayı sonra kurultay. PM’nin kararaı bu yöndedir.” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.