1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. SÜRESİZ GREV UYARISI
SÜRESİZ GREV UYARISI

SÜRESİZ GREV UYARISI

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Ahmet Kaptan...

A+A-

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Ahmet Kaptan, Kamu İşçiler Sendikası (KAMU-İş) Başkanı Mehmet Özkardaş ve Gardiyanlar Birliği Başkanı Hüseyin Şen, Merkezi Cezaevi’nde yaşanan sorunlarla ilgili İçişleri Bakanlığı’nın ay sonuna kadar somut adım atmaması halinde 1 Mayıs tarihinden itibaren süresiz greve gidecekleri uyarısında bulundu.

Kaptan, Özkardaş ve Şen, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Teberrüken Uluçay’a Merkezi Cezaevi’nde yaşanan sorunlarla ilgili mektup yazdı.

Merkezi Cezaevi’nde hem personel, hem de mahkum acısından bir çok problem bulunduğu belirtilen mektupta, problemlerin çözümü adına Bakanlık Müsteşarı Hasan Alicik başkanlığında oluşturulan komitede KTAMS, KAMU-SEN ve Gardiyanlar Birliği’nin birlikte çalışarak diyalog yolu ile cezaevi disiplin tüzüğüne son şeklini verdikleri, ancak tüzüğün Bakanlar Kurulu gündemine getirilmediği kaydedildi.

Mektupta, “Ancak ne biz sivil toplum örgütlerinin, ne de Cezaevi personelinin artık bekleme ve oyalamalarla zaman geçirme lüksümüz var. Cezaevi tüzüğünden sonra Merkezi Cezaevi teşkilat yasası, terfilerde yaşanan sıkıntılar, yeni Cezaevi binası yapımı ve birçok sıkıntılı konunun çözümü bizleri beklemektedir” ifadeleri kullanıldı.

Üç sendika başkanı tarafından yazılan mektupta, başta Cezaevi Disiplin Tüzüğü olmak üzere tüm konularda nisan sonuna kadar bakanlığın somut adım atması istendi.

Mektupta, “İstenmeyen bu sürece girilmesi halinde KTAMS, KAMU-SEN ve Gardiyanlar Birliği olarak 1 Mayıs tarihinden itibaren başta süresiz grev olmak üzere tüm yasal haklarımızı değerlendirmeye başlayacağımızı ve çözüm olana dek de bundan kati bir şekilde vazgeçmeyeceğimizi belirtiriz” denildi.

TAK

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.