1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ''TALAT'IN VERDİĞİ BEYANATLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"
''TALAT'IN VERDİĞİ BEYANATLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

''TALAT'IN VERDİĞİ BEYANATLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

"Talat'ın verdiği beyanatların takipçisi olacağız"

A+A-

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Eğitim Sekreteri Burak Maviş, 'Göç Yasası' ile ilgili basın açıklaması yayımlayarak, sabrın taştığını her platformda gösterme kararlılığında olduklarını belirtti. Açıklama şöyle:

 

 

Ankara’nın adamız üzerinde yürüttüğü askeri, ekonomik ve siyasi stratejilerin bir vesilesi olan Göç Yasası Kıbrıslı Türklerin varlığını tehdit etmeye devam etmektedir.

Göç Yasası yalnız 2011 sonrasında göreve başlayan emekçileri değil, asgari ücret ile çalışan işçileri, esnafı, 2011 öncesi göreve başlayan herkesi maddi manevi olumsuz etkilemektedir.

Göç Yasası, Kıbrıslı Türkleri fakirleştirme, fakirleştirerek göç ettirme, göç ettirerek demografik nüfus yapısını değiştirme, Kıbrıslı Türklerin varlığını yok etme projesidir.

Adamızın kuzeyinde, Lefkoşa TC Valiliği dışında Göç Yasası’ndan memnun olan bir tek KTTO, KTSO, Genç İşadamları Derneği ve vb. gibi Kıbrıslı Türklerin kanını emen, servetlerini ganimet ve emek sömürüsü üzerine kuran örgütler kalmıştır. Bu ekonomik örgütlerin yegane görevi kamusal kaynakları sömürmek, devlet teşviklerinden yararlanmak ve vergi vermemek için bin takla atmaktır. Bu örgütlerin faaliyetlerini yakından takip edeceğimizi, deşifre edeceğimizi, Kıbrıslı Türklerin varlığına karşı TC bürokratları ile işbirliği yapmasının bedelini ödeteceğimizi açıklıkla söyleyebiliriz.

Bu yasaya karşı olduğunu söyleyen siyasiler ‘ yasa amacına ulaşmadı, bu yüzden düzeltmeliyiz’ şeklinde hafıza kaybı yaşarken, yasanın kaldırılması konusunda siyasi irade koyamamaktadırlar. Kaynak yoktur bahanesi artık mazeret değildir. Bu ülkede, her yıl seçim yapılacak, törenler düzenlenecek, siyasi partilere teşvik verilecek, hibeler dağıtılacak, göstermelik tanıtımlar yapılacak kadar kaynak mevcuttur. Biz artık siyasilerin ‘kaynak yok’ masalını dinlemek istemiyoruz, var olan kaynakların eşit dağılımının sağlanmasını ve yarattığı adaletsizliğin ortadan kaldırılmasını istiyoruz.

Bizler, siyasilerden artık söz değil, iş istiyoruz. CTP/BG-DP/UG Hükümeti’nin seçim döneminde verdiği sözlerin arkasında mı değil mi bilmek istiyoruz? Sn. Akıncı’nın meydanlarda sarf ettiği sözlerin ve Sn. Talat’ın gazetelere verdiği beyanatların takipçisi olacağız. Bizim seçim, kurultay derdimiz yoktur. Biz Göç Yasası ile ilgili somut icraat görmek istiyoruz.

Bizler, bu yasanın karşısında onurlu bir şekilde durmaya devam edeceğiz. Bu yasa gidene kadar, her türlü demokratik eylem hakkımızı kullanacağız. Yasaya karşı verdiğimiz mücadelede, kolluk kuvvetlerinizin bizlere dava okuması bizleri yıldırmayacaktır. Bizlere dava okumanız, politik, askeri ve ekonomik şantaj yapmanız sizleri haklı çıkarmayacaktır.

Bu anlamda Göç Yasası’nın varlığının devamına karşı sabrımızın taştığını her platformda gösterme kararlılığımız olduğunu vurgulamak isteriz.

Ya bu yasa gidecek, ya da getirenler, geçirenler ve uygulayanlar gidecek!

Saygılarımızla,

Burak Maviş

KTÖS Eğitim Sekreteri

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.