1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. TAVUĞA TECAVÜZ EDİLEN RESTAURANT'DA YEMEK YİYENLER!
TAVUĞA TECAVÜZ EDİLEN RESTAURANT'DA YEMEK YİYENLER!

TAVUĞA TECAVÜZ EDİLEN RESTAURANT'DA YEMEK YİYENLER!

Sapık görüntüler çeken şefin çalıştığı tarihlerde o restoranda yemek yiyenlere;

A+A-

Tüketiciler Derneği Başkanı Işık, sapık görüntüler çeken şefin çalıştığı tarihlerde o restoranda yemek yiyenlere tazminat davası açma hakkı doğduğunu söyledi

Lefkoşa da faaliyet gösteren “Lezzet Et Dünyası” isimli işyerinde şef olarak kısa bir süre çalışan Yılmaz Bardak’ın ortaya çıkan çirkin görüntüleri ülke gündemine bomba gibi düşerken, yaşanan iğrençlik Türkiye medyasında da geniş yer buldu. KKTC halkının dün sokaklarda konuştuğu tek konu olan ölü tavuğa tecavüz olayı restoran işletenleri üzdü. Star Kıbrıs’a konuşan restoran işletmecileri, kötü niyetli bir çalışanın yapmış olduğun bu korkunç olayın tüm esnafı ilgilendirdiğini söyledi. Restoran mutfağında çekilen görüntülerin bir amaca hizmet ettiğini, Yılmaz Bardak’ın işyeri sahibine komplo düzenlediğini kaydeden işletmeciler, “İnsan olan bunu yapmazdı” şeklinde konuştu. KKTC Tüketiciler Derneği Başkanı Hasan Yılmaz Işık ise Yılmaz Bardak’ın çalıştığı tarihlerde “Lezzet Et Dünyası’nda yemek yediğini ispatlayan herkese tazminat davası açma hakkı doğduğunu söyledi.

IŞIK: “KKTC’DE BİR İLK”

Işık, işyerinde sağlık karnesi olmayan ve kaçak çalıştırılan işçiler olduğunu tespit edildiğini ifade ederek, yemek sektöründe çalışan kişinin sağlık kontrolünden geçirilmesinin şart olduğunu ancak sözü geçen restoranda aylardır çalışan birçok kişinin sağlık karnesi ve çalışma izni olmadan çalıştırıldığını söyledi. Ortaya çıkan olayın KKTC’de bir ilk olduğunu vurgulayan Işık, “Ne olduğu belli olmayan insanları çalıştırmamak gerekiyor. Eğer kayıt dışılık olmasaydı bu olaylar olmazdı” dedi.

YEMEK YİYENLER DAVA AÇABİLİR

Kim olduğu belli olmayan bir kişinin tüm KKTC’yi rezil edip yurt dışına kaçtığını ifade eden Işık, orada yemek yiyen insanların tazminat davası açabileceğini belirterek, “Yılmaz Bardak’ın çalıştığı tarihte orestoranda yemek yediğini ispatlayan kişiler dava açabilir” şeklinde konuştu. Işık, görüntüleri çeken Yılmaz Bardak’ın işyeri sahibine komplo düzenlediğini savunarak, “bu yapan kişi mutlaka bir karşılığını almıştır. Daha önce de patronuna komplo kuran çalışanlarla karşılaştık. Bir dönem ekmeklerin içerisinden çıkan jilet ve iğnelerin çalışanlar tarafından bilerek içerisine konduğunu tespit ettik. Çalışanlar ya sosyal sigortaları yatırılmadığı için ya da istedikleri maaşları alamadıkları için bunu yapmışlardı” dedi. Ülkede faaliyet gösteren restoranların yeteri kadar denetlenmediğini kaydeden Işık, bu konuda belediyelere iş düştüğünü, düzenli kontroller yapmaları gerektiğini dile getirdi.

“HERKESİN BAŞINA GELEBİLİR”

Restoranda çekilen görüntülerin ortaya çıkması ile yaşanan skandal diğer restoran sahiplerini ise üzdü. Olayın bir komplo olduğunu savunan işletmeciler, böyle bir olayın diğer işyeri sahiplerinin de başına gelebileceğini söyledi.

1-084.jpg

AHMET PEK, “ALLAH KİMSEYE YAŞATMASIN”

“Esnaf olarak, meslektaşımın başına gelen olaya çok üzüldüm. Çünkü bunu yapan şahsın kendi ayıbıdır. İşyeri sahibinin haberi bile yoktur. Ortaya çıkan rezalet tüm esnafı üzdü. Çünkü çalışanından böyle bir darbe yiyen işyeri sahibi, artık o mekânı işletemeyecek. Bugün onun başına gelen yarın hepimizin başına gelebilir. Bu olay halkın güveninin sarssa da bildiği güvendiği restoranlardan vazgeçmeyecektir. Kendini bilmez bir insan yüzünden bir işyeri kapandı ve birçok kişi işsiz kaldı.Ancak bunu yapan şahsın bilinçli ve kasıtlı yaptığını düşünüyorum.Çünkü bir kişi ekmek teknesine böyle ihanet edebilmesi için mutlaka bir çıkarı vardır.Allah bizi böyle çalışanlardan ve böyle olaylardan korusun.”

2-073.jpg

RIFAT BALBAĞ: “BU KASITLI YAPILDI

“Yıllardır işletmecilik yapıyorum ömrümde böyle bir şey görmedim. Bir insanın böyle bir şey yapması için ya deli olması ya da para karşılığı yapması gerekir. Ben bu olayın işyeri sahibine düzenlenmiş bir komplo olduğunu düşünüyorum. Umarım bu olaydan dolayı insanlarımız restoranlara gitmekten var geçmez. Bu olay sadece sözü geçen işyerini değil, yemek işi ile uğraşan tüm işyerlerini ilgilendirir. Bunu yapan şahsın Türkiye’de olduğunu duyduk. Bana göre bu şahıs birileri tarafından satın alındı ve böyle bir şey yaptı. Bu ortaya çıkarılmalıdır.”

3-049.jpg

ÖMER KÖSE: “BİR SÜRE TAVUK YEMEYECEKLER”

“Resmen kanımız dondu. Böyle bir şeyi daha önce ne duyduk ne de gördük. Bu olayın kasıtlı yapıldığını düşünüyorum.Bu işyerine düzenlenmiş bir komplodur.Aksi takdirde şef olarak çalışan bir kişi böyle bir şeyi neden yapsın.Birileri bu şahsı satın aldı,o görüntüleri çekti ve yurt dışına gittikten sonra görüntüler ortaya çıktı.Onu yaptığı bu iğrençlik yüzünden bir restoran kapatıldı ve çalışanlar işsiz kaldı.Ancak işyeri sahibi de kaçak ve sağlık karnesiz işçi çalıştırmamalıydı. Yemek işi ile uğraşan kişilerin işe alınırken dikkatli seçilmesi gerekir. Bir esnaf olarak işyerinin kapanması ve böyle bir olay yaşanması diğer esnafı da üzdü. Umarım polis bu işin peşini bırakmaz. Bu halka bunu da gösteren insan yurt dışına gitmiş olsa da yaptığı yanına kar kalmamalı. Çünkü toplum bu olaydan etkilenecektir. Bir süre halk tavuk yemek istemeyecektir. Ve tavuk üstüne satış yapan diğer restoranlar da kötü etkilenecektir.

Star Kıbrıs

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum