1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. TDP, LEFKE’DE ÖRGÜT BİNASI AÇTI
TDP, LEFKE’DE ÖRGÜT BİNASI AÇTI

TDP, LEFKE’DE ÖRGÜT BİNASI AÇTI

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Lefke’de örgüt binası açtı

A+A-

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Lefke’de örgüt binası açtı.

TDP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre etkinliğe, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, milletvekilleri Mehmet Çakıcı, Zeki Çeler, Güzelyurt İlçe Başkanı Yılmaz Siham, bazı MYK ve PM üyeleri ile üye ve sempatizanlar katıldı.

Özyiğit’in konuşmasının ardından açılış töreninin yapıldığı etkinliğin sonunda kokteyl düzenlendi.

TDP Lefke Örgüt Başkanlığına Hasan Özadalı getirilirken, yönetim şu isimlerden oluştu:

Umut Aktoy, Hasan Menek, Selda Solmaz, Ahmet Özadalı. Gençlik Örgütü Başkanı ise Can Kızılgök oldu.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit etkinlikte yaptığı konuşmada,

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler/Demokrat Parti - Ulusal Güçler (CTP-BG/DP-UG) Koalisyon Hükümeti’nin, yaptıkları ve yapmadıkları ile bir yılda miadını doldurduğunu iddia etti.

Özyiğit, “daha kuruluş aşamasında ciddi sıkıntılar yaşayan, kurulmasının ardından ise icraattan çok koalisyon ortaklarının kavgaları ile aylar geçiren CTP-DP Hükümeti’nin, halka verdiği sözleri tutmadığı gibi, sorunlara yeni sorunlar eklediğini” savundu. Özyiğit, “Bu hükümet miadını doldurmuştur. Görünen köy kılavuz istemez” dedi.

“TDP’YE KATILIMLAR SÜRÜYOR, YENİ ÖRGÜTLER AÇILIYOR”

TDP Genel Başkanı Özyiğit, “29 Haziran Yerel Seçimleri’nin ardından TDP’ye yönelik büyük bir destek olduğunu”, yeni katılımlarla birlikte yeni örgütler açtıklarını kaydetti. Özyiğit, seçimlerin ardından Yenierenköy ‘de örgüt kurduklarını, Serhatköy Örgütü’nü yeni katılımlarla güçlendirdiklerini, şimdi de yıllar sonra ilk kez Lefke’de örgüt açtıklarını, ayrıca partiye katılımların da artarak sürdüğünü belirtti.

TDP’nin güçlenmesinin önemine dikkat çeken Özyiğit, katılan her bireyin, kurulan her örgütün, çözümün sağlanması, demokrasinin yerleşmesi ve aydınlık yarınlar için önemli olduğunu söyledi.

TDP Lefke Örgütü’nü bu açıdan değerlendirmek gerektiğini kaydeden Özyiğit, emeği geçenlere teşekkür etti.

“VERİLEN SÖZLER HAVADA KALDI”

Konuşmasında hükümetin icraatlarını da değerlendiren Özyiğit, “halka verdiği sözleri tutmayan, sorunlara çözüm üreteceğine, yeni sorunlar yaratan, emek düşmanlığı yapan hükümetin daha bir yılını doldurmadan, miadını doldurduğunu” iddia etti.

Özyiğit; “Elektrikte özerk yapıya gideceklerdi, özelleştirme çalışmaları yapılmakta, Telekomünikasyon Dairesi gitti gidiyor. KTHY mağdurları yine sokakta, üretici perişan, esnaf tükenme noktasında” dedi.

“ÜLKE İNSANINA SAYGISIZLIK”

Türkiye’den gelecek olan su konusuna da değinen Özyiğit, “Sn. Bakan çıkmış ‘biz bu suyu yönetemeyiz’ diyor. Bu ülke insanına yapılabilecek en büyük saygısızlıktır. Yapamayacaksan, adama senin o koltukta işin ne diye sormazlar mı” ifadelerini kullandı.

“Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu’nun da sistemden şikayetçi olarak istifa ettiği” görüşünü kaydeden Özyiğit, “Arabacıoğlu’nun kendisinin de katkısı olan sistem ile eğitimde yarattığı kaostan şikayet etmesinin manidar olduğunu” savundu.

TDP olarak, halktan aldıkları destek ve moralle çok çalışarak birlik ve beraberlik içinde yollarına devam edeceklerini belirten Özyiğit, “29 Haziran’da Lefkoşa’da bir ezber bozduk. Nisan ayındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir ezber daha bozulacak” dedi.

ÇAKICI

TDP Milletvekili Mehmet Çakıcı da yaptığı konuşmada, örgütün açılmasına emeği geçenlere teşekkür etti.

Lefke’nin ülkedeki en sıkıntılı bölgelerden biri olduğunu belirten Çakıcı, TDP Lefke Örgütü’nün kurulmasını, “TDP’nin örgütlenmesinde büyük bir adım” olarak niteledi. TDP’nin hızla büyüdüğünü belirten Çakıcı, birlik ve beraberliğin sağlandığı sürece bunun daha da artacağını kaydetti.

Ülkede birçok ciddi sorun yaşandığını, ancak CTP-BG/DP-UG Hükümeti’nin verdiği sözleri tutmadığını savunan Çakıcı, Siyasi Partiler Yasası, Seçim ve Halk Oylaması Yasası, Anayasa, İşkence ve Şartlı Tahliye Yasası, kamu, sağlık ve eğitim reformu gibi konularda adım atılmadığını kaydetti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.