1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. TECAVÜZE İDAM!
TECAVÜZE İDAM!

TECAVÜZE İDAM!

Önemli iddialarda bulunuldu;

A+A-

Kuzey Kıbrıs’taki siyasal partilere bir yenisi daha katıldı. Kısa ad UAP olan Ulusal Adalet Partisi’nin Lefkoşa Otobüs Terminali karşısındaki genel merkez binasının açılışında konuşan Genel Başkan Fatma Solmaz, önemli iddialarda bulundu.

Solmaz, reşit olmayan küçük yaştaki çocuklar ve akli dengesi yerinde olmayan vatandaşların uğradığı acımasız cinsel taciz ve ırza tecavüz olaylarında idam cezasından yana olduklarını belirterek “bizim iktidarımızda gerekli yasalar çıkarılacaktır”dedi.

Fatma Solmaz, nüfusun en az 500 bine çıkarılacağını, yüz kızartıcı suçlara bulaşmış olanlar hariç, ülkede 5 yıl yaşamış olan tüm ırkdaş ve soydaşlara istisnasız KKTC vatandaşlığı vereceklerini söyledi.

Solmaz, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep T. Erdoğan, AKP Hükümeti ve Kıbrıs Türküne yardımı esirgemeyen tüm diğer siyasi partilere teşekkür ederek, bağlılık, sadakat ve şükran duygularını iletti.

Lale Devri yaşanıyor

UAP Genel Başkanı  Fatma Solmaz “Lale Devri” misali devletin basiretten, ciddiyetten ve kararlılıktan bilgi ve donanımdan yoksun idareciler tarafından kuşatıldığını, sistemin adama ve ahbap çavuş ilişkilerine dayalı hale geldiğini savundu.

KKTC’de parlamenter sistemin çöktüğünü, devletin emanet edileceği genç kuşakların gaflet, delalet ve ihanet içindeki birtakım sendika başkanlarının insafına ve inisiyatifine bırakıldığını iddia eden Solmaz, ekonomik düzen ve sosyal adaletin tamamen çöktüğünü de savundu.

Solmaz, halkın borçlarını ödeyemez duruma geldiğini, ülke insanının kargaşa ve ilkel yönetim şekli altında ezildiğini, sistemin zengini daha zengin, fakiriyse daha fakir yaptığını belirtti.

Solmaz, UAP’nin devlet sektöründeki aşırı şişkinlik ve hantal yapının ivedilikle çözülmesine, devlete bağlı tüm kamu iktisadi kuruluşlarının ivedilikle özelleştirilmesinden yana olduğunu, Telekomünikasyon, posta, elektrik, devlet basımevi, damga pulu basımı, Kıbrıs Sigorta v.s gibi devlet tarafından gerçekleştirilen ticari faaliyetlerin özelleştirileceğini bildirdi.

Çökmüş durumdaki sağlık sisteminin tamamen sil baştan yapılması gerektiğini kaydeden Solmaz UAP iktidarında “Mahalle Doktorluğu” sistemine geçileceğini, tüm ülke bireyleri için “Özel Sağlık Sigortası” uygulanacağını ve bedelinin devlet tarafından ödeneceğini söyledi.

Din dersleri zorunlu olacak

Solmaz; din derslerinin okullarda zorunlu hale getirilmesinden yana olduğunu ve bu bağlamda gerekli yasaların çıkartılacağını belirtirken, Kıbrıs sorunuyla ilgili Federal çözüme karşı olduklarını ifade etti.

Fatma Solmaz;  Türkiye AB’ye girmediği takdirde tek yanlı olarak KKTC’nin AB’ye girmemesi gerektiğini belirtirken, Kıbrıs’ta bir anlaşmanın iki eşit ve dünyaca tanınmış devlet statüsünde olması gerektiğini, ayrıca Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinden asla taviz verilmemesi gereğinden yana olduklarını da kaydetti.

1974’teki Mutlu Barış Harekâtı’yla adaya barışın geldiğini kaydeden Solmaz, görüşme masasında “barış” adına değil iki eşit devlet adıyla oturulması gerektiğini, TC’nin, TSK’nın ve KKTC’de yaşayan ırkdaş ve soydaşların müzakere masasında pazarlık konusu yapılmasına karşı olduklarını söyledi..

Solmaz Türkiye’deki hiçbir siyasi partiyle fiziki bağları olmadığını da vurgulayarak, AKP ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gönül birliği ve fikir bağlılıkları olduğunu iddia etti.

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.