1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “TELEKOMÜNİKASYON DAİRESİNDE OYNANMAK İSTENEN OYUN VAR''
“TELEKOMÜNİKASYON DAİRESİNDE OYNANMAK İSTENEN OYUN VAR''

“TELEKOMÜNİKASYON DAİRESİNDE OYNANMAK İSTENEN OYUN VAR''

K.T. Telekomünikasyon Çalışanları Sendikası (Tel-Sen) Başkanı Tamay Soysan, Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığı ile hükümetin Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili almış olduğu kararları eleştirdi.

A+A-

K.T. Telekomünikasyon Çalışanları Sendikası (Tel-Sen) Başkanı Tamay Soysan, Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığı ile hükümetin Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili almış olduğu kararları eleştirdi.

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan yaptığı açıklamada, geçen ay içerisinde Başbakan, Başbakan Yardımcısı ve Bayındırlık Ulaştırma Bakanı ile görüşen Yönetim Kurulunun, Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili düşüncelerini paylaşmış ve fikir alışverişinde bulunduğunu belirterek, “Telefon Dairesi binasının devri oynanan oyun bir parçasıdır” dedi.

Soysan, yaptıkları temaslarda gerek Başbakana gerek Başbakan Yardımcısı’na ve gerek ise Bakana Telekomünikasyon Dairesi’nin kullanımına verilen arazi üzerinde dairenin kullanması için yapılmaya başlanan binanın bir başka kuruluşa devredilmesine karşı olduklarını belirttiklerini ve binanın bir an evvel bitirilmesini talep ettiklerini söyledi.
Ziyaret ettikleri yetkililerin bina konusundaki hassasiyetlerini anlayarak çözüm bulunacağını ifade ettiklerini belirten Soysan, “Varolan karkas binayı başka bir kuruluşa devretme önergesi hazırlayan Bakanlık sözde ürettiği çözüm ile mevcut binanın yanına da yeni bir bina yapılması konusunda önerge hazırlamıştır. Bu tamamen bir aldatmacadan ibarettir ve bunu kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.

BAKANLAR KURULU BUNA ONAY VERMEMELİ…

“Telekomünikasyon Dairesinin bir binaya ihtiyacı yoksa niye başka bir bina yapma kararı alınıyor? Eğer başka bir bina yapılacaksa bu bina ilgili kuruluşa niye yapılmıyor? Binayı yapacak para hangi kalemde bloke edilmiştir?” diye soran Soysan Bakanlar Kurulu’nun hazırlanan bu önergeleri kabul etmemesi i, Telekomünikasyon Dairesi’nin kullanımında olan Karkasın bir an evvel bitirilmesi yönünde bir karar üretmesi gerektiğini söyledi.

Binanın devrinin oynanmak istenen oyunun bir parçası olduğunu savunan Soysan, “Oynanmak istenen oyun tamamen Telekomünikasyon Dairesini ortadan kaldırmak işletme hakkını peşkeş çekmektir” dedi.

TAK

 

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.