1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TEMİZLİK SEFERBERLİĞİNE AKDENİZ SAHİL ŞERİDİNDEN BAŞLANDI
TEMİZLİK SEFERBERLİĞİNE AKDENİZ SAHİL ŞERİDİNDEN BAŞLANDI

TEMİZLİK SEFERBERLİĞİNE AKDENİZ SAHİL ŞERİDİNDEN BAŞLANDI

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı’nın, ülke sahillerinin belediyeler, sivil toplum örgütleri ve vatandaşların katkılarıyla temizlenmesi amacıyla düzenlediği çevre temizliği seferberliğinde ilk temizlik, dün, Akdeniz Sahili’nde gerçekleştirildi.

A+A-

BAŞBAKAN VE BAZI BAKANLARIN DA KATILDIĞI ETKİNLİKTE BELEDİYE VE VATANDAŞLARIN DA KATKILARIYLA SAHİLDEKİ ÇÖPLER TOPLANDI

SİBER: “AKDENİZ KÖYÜ İLE KIYI ŞERİDİ TARİHİ YÖNÜNDEN ZENGİN BİR YER, BÖLGEDE ÇOK SAYIDA KRAL MEZARI VAR… KORUYALIM, ÇÖP ATMAYALIM”

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı’nın, ülke sahillerinin belediyeler, sivil  toplum örgütleri ve vatandaşların katkılarıyla temizlenmesi amacıyla düzenlediği çevre temizliği seferberliğinde ilk temizlik, dün, Akdeniz Sahili’nde gerçekleştirildi.

Başbakan Sibel Siber’in de katıldığı etkinlik öncesinde Erol Akcan’ın açtığı;  “Agerini’den Akdeniz’e” adlı kitap ve fotoğraf sergisi gezildi.

Başbakan Sibel Siber yanında, Maliye Bakanı Zeren Mungan, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Mehmet Harmancı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı İsmail Başarır, Sağlık Bakanı Nuri Gökşin ile belediye, sivil toplum örgütü, kurum kuruluş ve siyasi parti temsilcisinin katılımıyla gerçekleşen sahil temizliğinde, kıyı şeridinde kirlilik yaratan çöpler temizlendi.

Çevre temizliği seferberliği ileriki günlerde değişik sahillerde devam edecek.

SİBER

Başbakan Sibel Siber, sahildeki “Akdeniz Caretta Beach Restaurant”ta  yaptığı konuşmada, Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı’nın başlattığı çevre temizliği seferberliğine ilgi gösteren tüm belediye, sivil toplum örgütü, siyasi parti ve vatandaşlara teşekkür ederek, seferberliğin ileriki günlerde de devam edeceğini vurguladı.

“Akdeniz köyü ile kıyı şeridi, dünyada bozulmamış en güzel yerlerinden bir tanesi, bu nedenle buraları korumalıyız” diyen Başbakan Siber, seferberliğin sadece çevre temizliğini kapsamadığını; bu güzelliğin, “bizimdir, temizliyoruz” şeklinde sahip çıkılarak herkesçe görülmesini sağlamaya çalıştıklarını kaydetti.

Başbakan Sibel Siber, seferberliğinin, özellikle küçük çocukların, çevre korunma bilinci edinmeleri için de eğitici olacağına vurgu yaptı.

Akdeniz köyü ile kıyı şeridinin tarihi yönünden zengin bir yer olduğunu da belirten Başbakan Siber, bölgede çok sayıda kral mezarı bulunduğuna işaret ederek, “Akdeniz köyü ile sahilini koruyalım, çöp atmayalım” dedi.
Bölgenin, gösterilecek ilgi oranında daha da değer kazanabileceğini belirten Başbakan Sibel Siber,  çevre temizliğinin herkesin iç huzur ve aidiyet duygusunu güçlendireceğini de kaydetti.

Başbakan Sibel Siber, herkesi, ülkenin tarihi geçmişiyle ilgili araştırmalar yapmaya ve bu topraklara sahip çıkmaya çağırdı.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.