1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. TÜP BEBEK İÇİN KKTC'YE GÖNDERDİ...
TÜP BEBEK İÇİN KKTC'YE GÖNDERDİ...

TÜP BEBEK İÇİN KKTC'YE GÖNDERDİ...

Bebeği tüp bebek sanıyordu zina yoluyla olduğunu öğrenince...

A+A-

“Soybağının reddi” davasında babanın, ‘bebeğin zina yoluyla dünyaya getirildiği’ iddiasına karşılık, anne Maltepe “Bebek benim değil” dedi

Güvendiği arkadaşını “sperm donörü” olarak seçip karısıyla Kıbrıs’a gönderen Hasan Maltepe’nin çocuğun ‘zina’ yoluyla yapıldığı iddiasının ardından şok edici bir iddia da anne Sevim Maltepe’den geldi. “Soybağının reddi” davasında Sevim Maltepe, “Çocuk benim değil” dedi. Mahkeme ise Sevim Maltepe’nin iddiasının araştırılması için DNA testi yapılmasına karar verdi.

26 yıllık evlilikleri boyunca çocuk sahibi olamayan Sevim ve Hasan Maltepe çifti sıradışı bir yönteme başvurdu. Hasan Maltepe, çocuk sahibi olabilecek eşi için kendi bulduğu donörle eşini Kıbrıs’a gönderdi. Özlemini çektikleri çocuk dünyaya geldi. Ancak bu çocuğun embriyo transferi yöntemiyle değil de zina yoluyla dünyaya geldiğini iddia eden Hasan Maltepe eşine boşanma davası açtı. Bu dava devam ederken Sevim Maltepe ise eşinin “debilite” (akıl zayıflığı) olduğunu belirterek vasisi olarak tayini için mahkemeye başvurdu.

Anneden şaşırtan iddia

Bu davalar sürerken Hasan Maltepe tarafından Aile Mahkemesi’ne açılan “soybağının reddi” davasında zinayla suçlanan Sevim Maltepe, KKTC’de dünyaya getirdiği Arda’nın kendi çocuğu olmadığını iddia etti. Mahkeme ise iddianın tespiti için çocuk ve anneyi Adlı Tıp Kurumu’na sevk etti. Mahkeme ayrıca belirlenen sürede çocuk davalı ve davacının hazır edilmemesi durumunda “davalı tarafın çocuğun kendisinden olmadığına dair iddiasından vazgeçmiş sayılacağının davalı tarafından çocuğun davacıdan başka bir şahıstan olduğuna dair iddiasını kabul etmiş sayılacağı” ihtar edildi. Gözler ise DNA incelemesi sonucuna çevrildi. Adli Tıp Kurumu’nun vereceği rapor çerçevesinde davanın karara çıkması bekleniyor.

‘Evli kalıp fedakârlık ettim’

Sevim Maltepe’nin eşiyle karşılıklı açtığı davalarda bulunan beyanları ise şöyle: “Hasan’la 1986 yılında evlendim. Evliliğimizde çocuk eksikliği hissettik. 2000-2001 yılında kocamın çocuğunun olmayacağını öğrendik. Ancak mutlaka bir çocuk sahibi olmak istedik. Eşim bir şart önüme sürdü. ‘Benim bulduğum kişiden sperm almak kaydıyla çocuk yapabilirsin’ dedi. Donörü kendisi buldu. Semtimizin otoparkındaki adamı eşim tanıyormuş güvendiği için çocuğun ondan olmasını karar verdi. Eşim bağırsaklarından rahatsız olduğu için bizimle KKTC’ye gelmedi. Donörle aynı evde yaşadık. Tüp bebek yaptık. Eşimin aileden geliri var. GATA ise debilite (akıl zayıflığı) raporu vermiş ve askerlikten de muaf tutulmuş. Hasan iyi bir insan olduğu için fedakarlık ederek evliliğimi sürdürdüm.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.