1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. UBP ESKİ GÜNLERİNE DÖNECEK!
UBP ESKİ GÜNLERİNE DÖNECEK!

UBP ESKİ GÜNLERİNE DÖNECEK!

UBP kurultayı..

A+A-

ÇAVUŞOĞLU: “UBP ESKİ GÜNLERİNE DÖNECEK, BÜYÜYECEK VE İKTİDARA GELECEK”

UBP Genel Başkan Adayı Nazım Çavuşoğlu, tüm üyelere seslenerek, oy verirken UBP’nin geleceğine oy verdiklerini unutmamalarını isteyerek, UBP’nin eski günlerine döneceğinden, büyüyeceğinden ve iktidara geleceğinden şüphe duyulmamasını istedi.

UBP 20. Kurultayı’nda son konuşmayı yapan Çavuşoğlu, kurultaya kimsenin davet edilmediğini, coşkunun olmadığını, eski liderlere vefa gösterilmediğini ifade ederek, bundan dolayı herkesten özür diledi.

Bu konuda UBP’nin yöneticilerini eleştiren ve “emeklilerden de mi korktunuz” diyen Çavuşoğlu, seçilmesi durumunda UBP’yi yeniden coşkulu günlerine döndüreceklerini söyledi.

Çavuşoğlu, adaylara UBP’nin gazetesinde bile yer verilmediğini, parti toplantılarına çağrılmadığını, “nefret tohumları” ekilmeye çalışıldığını savunarak, yarın tüm üyelerin konuşacağını kaydetti ve UBP’nin kurumsal kimliğini kimsenin unutmamasını istedi.

Makam için aday olmadığını, UBP’yi geleceğe taşımak için aday olduğunu belirten Çavuşoğlu, partinin küçülmesine izin vermeyeceklerini vurguladı, tüm üyelerin oylarıyla partinin yarınlarını aydınlatacağını ifade etti

Çavuşoğlu, genel başkanlık yapacak güce, çağdaşlığa ve enerjiye sahip olduğunu belirterek, UBP’nin halkın en çok güven duyduğu ve görev verdiği parti olduğunu, Türkiye ile iyi ilişkilere sahip olduğunu kaydetti.

UBP’nin çok amaçlı çalışan bir parti olması gerektiğini, güçlü bir UBP’nin güçlü halk, ülke ve demokrasi anlamına geldiğini ifade eden Çavuşoğlu, bu yüzden göreve gelmesi halinde UBP’nin alt kadrolarının geliştirileceğini, yeni siyaset için eğitimler yapılacağını, yönetim anlayışının birleştirici olacağını vurguladı.

Çavuşoğlu, UBP’nin gençlere önem veren, kadınları siyasete katan, ülkenin kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayacak büyük projeleri hayata geçireceğini belirterek, tüm alanlarda yapıcı eleştirileri dikkate alacaklarını, bütçesini şeffaf hesap verebilir bir yapıya kavuşturacaklarını kaydetti.

Göreve gelmesi halinde üyelere yönelik hayata geçirecekleri uygulamaları anlatan Çavuşoğlu, her zaman herkese eşit olacağını, 24 saat partiye hizmet vereceğini, her zaman kapılarının açık olacağını vurguladı.

Göreve talip olurken nasıl bir yola çıktığını bildiğini ifade eden Çavuşoğlu, tüm üyelerin desteğiyle bu yolda başarıyla yürüyeceğine inandığını, buna tüm üyelerin de inanmasını istedi.

KAŞİF

UBP Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif de dilek ve temenniler bölümünde söz alarak, salona giriş ve tertibatta aksaklıklar olduğunu ifade ederek, “Ben, her adayın bir öncekini suçlamak yerine neler yapacağını söylemesini isterdim. Bazı sözlere içimiz burkuldu” dedi.

Kaşif, “salonun boş olması konusunda eleştiriler yapan adayların sevenlerinin de salona gelmediğini” savunarak, burada birbirlerini suçlayarak bir yere varamayacaklarını kaydetti.

Partinin, hukuk düzeninin kendi içinde çalıştırılmasını gerektiğini ifade eden Kaşif, “UBP’nin tüm vekillerinin birbirini daha çok sevmeye, kucaklamaya ihtiyacı var. Böyle olursa taban da bizi daha çok sevecek” diye konuştu.

UBP’nin tarihinde ilk kez 7 kişiyle kurultaya gittiğini ifade eden Kaşif sözlerini, tüm üyelere yaptığı; “sağduyu galip gelsin ve ülkede emanetçi genel başkan kalmasın” çağrısıyla tamamladı.

KURULTAYA YARINKİ SEÇİME KADAR ARA VERİLDİ

Kaşif’in konuşmasının ardından adaylardan Ünal Üstel de yeniden söz almak istedi, ancak Divan Başkanı İlker Edip söz vermedi ve kurultaya yarınki seçime kadar ara verdi.

UBP Kurultayı, yarın yapılacak genel başkan ve parti meclisi seçimiyle tamamlanacak.

Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak kurultayda sandıklar saat 08.00’de açılacak ve 22.00’ye kadar oy kullanılabilecek. Kurultayda genel başkanlık için 7, 70 kişilik parti meclisi için de 140 aday yarışacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.