1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. UBP GAZİMAĞUSA İLÇE BAŞKANLIĞINDA PARTİ GENÇLERİNE KOKTEYL DÜZENLENDİ
UBP GAZİMAĞUSA İLÇE BAŞKANLIĞINDA PARTİ GENÇLERİNE KOKTEYL DÜZENLENDİ

UBP GAZİMAĞUSA İLÇE BAŞKANLIĞINDA PARTİ GENÇLERİNE KOKTEYL DÜZENLENDİ

“GAZİMAĞUSA İLÇESİ ARTIK PARTİLİSİ İLE KUCAKLAŞMAYA BAŞLAMIŞTIR”

A+A-

ATUN: “UBP’NİN EN BÜYÜK GÜCÜ, PARTİ SEVGİSİNİ İÇİNDE TAŞIYAN GENÇLERİDİR"

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Gazimağusa İlçe Başkanlığı, gençlere yönelik kokteyl düzenledi.

UBP Gazimağusa İlçe Başkanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, örgüt üyesi yaklaşık 400’ü aşkın genç ve örgüt başkanlarının katılımıyla İlçe Merkezinde düzenlenen kokteyle, Ekonomi ve Enerji Bakanı, UBP Gazimağusa İlçe Başkanı Sunat Atun, Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, Milletvekili Turgay Avcı ve bazı belediye başkanları da katıldı.

ATUN

Gecede konuşma yapan UBP Gazimağusa İlçe Başkanı Sunat Atun, örgütleri ve özellikle gençleri uzun bir aradan sonra biraraya getirerek, birlikteliği artırma adına bu organizasyonu düzenlediklerini ve bunun ilk adım olduğunu söyledi.

Atun, geçen süre içerisinde nasıl bir ekonomik tabloda devlet devraldıklarını anlattıklarını anımsatarak, “mali yapısı çökmüş borçlar altında kalmış bir devleti 4 yılın sonunda bütçe açıklarını kontrol altına almış, yatırım bütçelerini her geçen yıl katlayarak artıran bir halde yaralarını sarmış bir devlet haline getirdik” dedi.

Atun, devletin yaralarının sarılmasıyla süreç içerisinde esnafa yönelik krediler, iş dünyasına yeni projeler ve yatırımlarla kötü olan bu tablonun düzeltilmesi için 4 yıl boyunca var güçleriyle çalıştıklarını ifade etti.

Güvensizlik önergesi nedeniyle muhalefeti eleştiren Atun, “Seçime bu kadar az bir süre kala ülkenin hükümet arayışları içerisine sokulması sorumlu muhalefet anlayışına uymamaktadır. UBP içerisinde olmayacağı hiç bir hükümetin bu 2 aylık süreçte verebilecek hiç bir şeyi olamayacaktır” dedi.

Seçim yasaklarının olduğu ve devletin birçok mükellefiyetlerini yerine getirmesi gerektiği; kuraklık ve doğrudan gelir desteği gibi ödemelerin yapılması gereken bir ortamda devletin hükümetsiz bırakıldığını ifade eden Atun, bu durumu eleştirdi.

Sunat Atun, kararlı bir şekilde yürüyen ekonomik program ortaya konulduğunu ve ülkenin ekonomik yapılanmasının sağlam temellerle devam ettiği bir noktada ara verilip bu kadar kısa bir sürede hangi hükümetin program ortaya koyabileceğini sordu.

KKTC’nin kendi bilgi ve birikimi, insanlarının katkısıyla ortaya bir program çıktığını ve bu programı o günlerde eleştirip “Biz bu programı uygulamayız” diyen muhalefeti eleştiren Atun, “Bunu meydanlarda sorumsuzca nutuk atanlar bilemezler. KKTC’yi ve gençleri teminat altına almak sorumluluk ister. Bu sorumluluğu UBP bilir” dedi.

Seçimler normal zamanda yapılmış ve hükümetlerinin devam etmiş olması durumunda, tüm geçicilerin de kadrolanmasını içeren torba kadro yasa tasarısının hazırlandığını ifade eden Atun şöyle devam etti:

“Maalesef bu projelerimiz yarım kalmıştır. Ama Allah’ın izniyle, sizlerin vereceği destek ile yeniden geleceğimiz iktidarda bu projelerimizi gerçekleştirme olanağı bulacağız.”

“ANAVATANIN DESTEĞİ VE GÜVENİ SONSUZDUR”

KKTC'nin artık varolma kaygısı taşımadığını, devletin kurumlarıyla, yatırımlarıyla daha da ilerleyeceğini, Cumhuriyetin görüşme masasında son derece güçlü bir şekilde temsil edildiğini vurgulayan Atun, “Anavatanımızın desteği ve güveni sonsuzdur. Bu birlikteliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında önceki İlçe Başkanlığı yönetimini de eleştiren Atun, uzun bir süreden beri bölge milletvekilleri olarak İlçe Başkanlığının toplantı yapmasını beklediklerini ama bunun gerçekleşmediğini ve bazı köy gezilerinden de haberdar edilmediklerini söyledi.

“İLÇEMİZ TÜM PARTİLİLERİMİZE AÇIKTIR”

Atun, “Gazimağusa İlçesi partilisi ile kucaklaşmaya artık başlamıştır. UBP, UBP’lilerindir. UBP, ayrım gözetmeksizin kendini bu partiye ait hisseden, bu partide harcı olanların yani sizlerindir. Dolayısıyla ilçemiz tüm partililerimize açıktır” şeklinde konuştu.

Bakan Atun, UBP’nin kendisini iktidara getiren partililerle her zaman bağının yüksek düzeyde olması gerektiği düşüncesinde olduklarını belirterek, bunun UBP adına gerek mecliste gerek yerel yönetimlerde görev yapan herkesin en temel görevi olduğunu ifade etti.

Bu amaçla biraraya gelmeyi çok özlediklerini ve bu amaçla düzenledikleri buluşmaların devam edeceğini söyleyen Atun, partililere desteklerden dolayı teşekkür etti.

Atun konuşmasını şöyle tamamladı:

“Dört yıldır yeniden devleti yapılandırmaya çalıştık. Bugüne kadar yapılmamış yatırımları yaptık. Yarım kalan bütün icraatlarımızı 28 Temmuz’da tekrar iktidara taşınarak devam ettireceğiz. Birarada durduğumuz ve partimize sahip çıktığımız sürece UBP’in önünde kimse duramayacaktır. Hiç kimse UBP’den daha büyük değildir.Büyük olan UBP’dir, seçmenidir, partilileridir, gençleridir, kadınlarıdır örgütleridir.”

HASİPOĞLU: “DAHA GÜR OLARAK GELECEĞİZ”

Gecede konuşma yapan Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, UBP’linin seçim sandığını görünce coştuğunu belirterek, “Büyük olan halktır. UBP hep yaşayacak. Bu bir bayrak yarışıdır. Bundan önce bayrağı alan arkadaşlar bunu yapmadı. Büyük bir ihanetin içerisine girerek hükümeti düşürdü. Projelerimiz yarım kaldı. Ama hiç merak etmesinler. Daha gür olarak geleceğiz” dedi.

SANER: “İLKLERE İMZA ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner de konuşmasında, dört yıl önce partililerinden aldıkları güçle iktidara geldiklerini belirterek, bu süreçte birçok ilklere imza attıklarını söyledi.

Saner “Yeniden ilklere imzalar atmaya devam edeceğiz. Şunu unutmayınız ki, bizleri iktidara sizler getirir ve yalnız sizler götürürsünüz” dedi.

AVCI: “28 TEMMUZ’DA DAHA GÜÇLÜ BİR KADRO İLE GELECEĞİZ”

UBP Gazimağusa Milletvekili Turgay Avcı, UBP’yi tekrar iktidara taşımak amacıyla burada olduklarını vurgulayarak şunları ifade etti:

“UBP’den tozlar gider ama kayalar geride kalır. Kimsenin kuşkusu olmasın. 28 Temmuz seçimlerinde çok daha büyük bir kadro ile çıkılacak. UBP’nin kan kaybedeceği temennisinde bulunanlar hayal kırıklığı yaşayacak” dedi.

ADEMGİL: “UBP’DEN AYRILANLAR HAYIR YÜZÜ GÖRMEZ”

Akdoğan Belediye Başkanı Adem Ademgil, konuşmasında, “tabanın her zaman güçlü olduğunu, tavanın ise her zaman çatırdadığını” belirterek,  “UBP’den ayrılanlar hiç bir zaman hayır yüzü görmez. Bundan sonra seçeceğimiz arkadaşları çok iyi seçmemiz lazım. Gerçekten UBP’li olan kişiler yer almalı” ifadelerini kullandı.

EDİP: “UBP’LİLERİN COŞKUSU 28 TEMMUZ’UN SONUCUNUN KANITI”

Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip ise konuşmasında, partililere teşekkür ederek “Bugün UBP’lilerin gözlerindeki coşku ile 28 Temmuz akşamı ne çıkacağı belli olmuştur” dedi.

 

Kaynak: TAK

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.