1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. UKÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ ALINACAK
UKÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ ALINACAK

UKÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ ALINACAK

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ)’nün 2013 – 2014 Akademik Yılı Bahar Dönemi için yüksek lisans ve doktora programlarına öğrenci alınacak.

A+A-

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ)’nün 2013 – 2014 Akademik Yılı Bahar Dönemi için yüksek lisans ve doktora programlarına öğrenci alınacak.

UKÜ’den yapılan açıklamaya göre, öğrenci alınacak 25 yüksek lisans ve 15 doktora programı bulunuyor.

Adaylar başvuru için gerekli bilgileri Üniversiteden alabilecek. Başvuru formu ise Kayıt Kabul Müdürlüğü’nden veya internet adresinden temin edilebilecek.
Başvuruların 28 Şubat  Cuma gününe kadar yapılması gerekiyor.

UKÜ’nün 2013 – 2014 Akademik Yılı Bahar Dönemi’nde başvuru kabul edeceği yüksek lisans ve doktora programları şöyle:

Lisansüstü Eğitim Öğretim ve Araştırma Enstitüsü’ne bağlı yüksek lisans programları “İşletme, Uluslararası İlişkiler, Türkçe Eğitimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Zihin Engelliler Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Eğitim Programları ve Öğretim,Türk Dili ve Edebiyatı, İletişim ve Medya Çalışmaları, Mimarlık, Grafik Tasarım, İç Mimarlık, Turizm ve Otel İşletmeciliği,Sağlık Kurumları Yönetimi, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Elektrik – Elektronik Mühendisliği, Mühendislik Yönetimi, Çevre Bilimleri, Çevre Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Biyomühendislik”;

Doktora programları ise “Mimarlık, Türk Dili ve Edebiyatı, İşletme, Profesyonel İşletme Programı, Uluslararası İlişkiler, Profesyonel Sağlık Yönetimi, İletişim ve Medya Çalışmaları, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, İnşaat Mühendisliği, Biyomühendislik, Bilgisayar Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Çevre Bilimleri, Çevre Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği” olarak açıklandı.

TAK

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.