1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ULUÇAY: “BİR TAKIM YENİ KRİTERLERİN HAZIRLIĞI İÇERİSİNDEYİZ”
ULUÇAY: “BİR TAKIM YENİ KRİTERLERİN HAZIRLIĞI İÇERİSİNDEYİZ”

ULUÇAY: “BİR TAKIM YENİ KRİTERLERİN HAZIRLIĞI İÇERİSİNDEYİZ”

İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay, taksi ve otobüslerin sorunlarını çözmek amacıyla yeni kriterler üzerinde çalıştıklarını söyledi. Uluçay, Trafik Kazalarını Önleme Derneği heyetini kabul etti.

A+A-

TKÖD BAŞKANI AVCI, TABELALARIN CİDDİ TEHLİKE ARZ ETTİĞİNİ DİLE GETİRDİ

İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay, taksi ve otobüslerin sorunlarını çözmek amacıyla yeni kriterler üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Uluçay, Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TKÖD) yetkililerini kabulünde yaptığı konuşmada, hükümet programında trafikle ilgili tüm konuları Ulaştırma Bakanlığı altında toplanmasının bulunduğuna işaret ederek, ilgili yasaların Bakanlar Kurulu’ndan geçtiğini kaydetti.

Avrupa Birliği direktiflerine uyum yönünde yapılacak çok çalışmalar bulunduğunu belirten Uluçay, “Özellikle taşımacılıkla ilgili, taksi ve otobüslerin yaşamakta olduğu sıkıntılar var, bunların çözümüne yönelik bir takım yeni kriterlerin hazırlığı içerisindeyiz” dedi.

Uluçay, TKÖD’nin çok önemli bir misyon yürüttüğünü kaydetti ve işbirliğinin önemini burguladı.

AVCI, YAZILI TALEPLER SUNDU

TKÖD Başkanı Avcı, görüşmede Bakan Uluçay’a derneğin taleplerini içeren bir metin sundu.

Metinde, “Avrupa Birliği tarafından desteklenen Yol Güvenliği Projesi’nin yasal olarak hayata geçirilmesi; toplu taşımacılığın yolcu ve eşya güvenliği ön planda tutularak yeniden şekillendirilmesi; trafikte tehlike yaratan reklam panolarının kaldırılması ile yol güvenliğine katkıda bulunan yol aydınlatmalarının alacak verecek sorunundan dolayı elektrik kesintisine uğramaması için gerekli tedbirlerin alınması” talep ediliyor.

Mehmet Avcı yaptığı konuşmada, yollardaki tabelalarla değinerek, özellikle reklam panolarının kurulması için dökülen betonların en ciddi tehlikeyi oluşturduğunu, elektronik reklam panolarının da yakın civarındaki trafik levhalarını görünmez hale getirdiği için ciddi tehlike arz ettiğini kaydetti.

Avcı, İçişleri Bakanlığı’nın Trafik ve Ulaştırma Hizmetleri Komisyonu yanında toplu taşımacılıkla ilgili yetkileri bünyesinde bulunduran, önemli yetkilerle donatılmış bir bakanlık olduğunu işaret ederek Uluçay’a yeni görevinde başarılar diledi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.