1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “UNIVERSITY OF THE FUTURE” ADLI KONFERANS
“UNIVERSITY OF THE FUTURE” ADLI KONFERANS

“UNIVERSITY OF THE FUTURE” ADLI KONFERANS

Geleceğin Üniversitesi: Üniversite Kentleri ve Sağlık Turizmi başlıklı uluslararası bir konferans gerçekleştiriliyor;

A+A-

 

Yakın Doğu Üniversitesi’nin YDÜ) ev sahipliğinde, European Business Assembly (EBA) tarafından düzenlenen ve Oxford Academic Union (OAU) ile Club of Rectors’ün katılımları ile 25-26 Mart tarihlerinde “University of the Future: University Cities and Health Tourism” (Geleceğin Üniversitesi: Üniversite Kentleri ve Sağlık Turizmi) başlıklı uluslararası bir konferans gerçekleştiriliyor.

YDÜ’den yapılan açıklamada, YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’e Socrates Ödülü’nü takdim etmiş olan EBA’nın, 2015 yılında Yakın Doğu Üniversitesi’ni “Geleceğin Üniversitesi” (University of the Future) olarak seçtiği, bu çerçevede, rektörlerin, bilim insanlarının ve iş insanlarının yoğunlukla iştirak edeceği konferans bünyesinde ödüle layık görülen bilim insanlarına ödüllerinin de takdim edileceği kaydedildi.

Açıklamada, Çarşamba günü saat 10:00’da YDÜ Büyük Kütüphanede gerçekleştirilecek olan “University of the Future” konferansının açılış konuşmalarını EBA Genel Başkanı Prof.  Dr. John Netting, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’in yapacağı belirtildi.

Konferans çerçevesinde, 26 Mart’ta YDÜ Büyük Kütüphane salonlarında eşzamanlı olarak 10:00–12:30 saatleri arasında yürütülecek paneller şu şekilde olacak: “

Investment Opportunities in North Cyprus (Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Olanakları), Health Tourism (Sağlık Turizmi) and University of the Future (Geleceğin Üniversitesi).

Panellerde yer alacak konuşmacılar arasında, YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş, Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros, Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı, YAGA Direktörü Berkan Tokar ve GİAD Başkanı Ceyhun Tunalı’nın bulunacağı ifade edildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.