1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “VATANDAŞI BÖYLE KANDIRIYORLAR”
“VATANDAŞI BÖYLE KANDIRIYORLAR”

“VATANDAŞI BÖYLE KANDIRIYORLAR”

Hamitköy'de...

A+A-

Mert Karabetça, önceki gece saat 23.41’de gittiği benzin istasyonundan zamlı, saat 23.55’te gittiği başka bir yerden ise normal tarifeden benzin aldı.

Bazı petrol istasyonlarının akaryakıta dün itibariyle uygulanması gereken zammı, önceki geceden itibaren yürürlüğe koyması vatandaşı isyan ettirdi.

“Bu bir hırsızlıktır, haksızlıktır” diyen vatandaşlar, birkaç kuruş daha fazla para kazanmak için zam uygulamasını erkenden yapmasını “insafsızlık” olarak niteledi.

Mert Karabetça, önceki gece televizyon izlerken akaryakıta dün itibariyle zam yapılacağını duydu. Arabasına zamlı tarifeden akaryakıt almamak için önceki gece saat 23.41’de Lefkoşa’daki bir benzin istasyonuna girdi. Burada saat 24.00 olmadan benzinin zamlı tarifeden satıldığını fark eden Karabetça, benzin alımını durdurarak, başka bir istasyona gitti.

Karabetça, Hamitköy’deki benzin istasyonunda usulüne uygun şekilde satış yapıldığını öğrenince, arabasına benzini buradan doldurdu.

 

Karabetça: Bile bile zamlı tarifeden benzin sattılar

Mert Karabetça, akaryakıta zam haberini okuyunca eşiyle birlikte arabaya benzin almak için dışarıya çıktıklarını, 30 Nisan 2015 saat 23.41’de Lefkoşa’da bir benzin istasyonuna gittiklerini söyledi.

İstasyonda çalışan personele benzine zam yapılıp yapılmadığını sorduğunu, çalışandan da “bilmiyoruz” cevabını aldığını belirten Karabetça, benzin alırken kendisine zamlı tarifeden satış yapıldığını fark ettiğini ifade etti. Karabetça, zamlı tarifeden benzin almamak için işlemi durdurduğunu, kendisine verilen faturada benzinin litresinin 3.50 TL’den satıldığının yazdığını belirtti. Karabetça, söz konusu istasyonda 37.15 litre benzin aldığını ve karşılığında 130 TL ödediğini söyledi.

Karabetça, zam haberini duyan onlarca kişinin söz konusu istasyonda benzin almak için beklediğini belirterek, halkı zamlı tarifen satış yapıldığı yönünde uyardığını ifade etti.

Mert Karabetça, arabasının benzin deposunu tam doldurmak için bu kez saat 23.55’te Hamitköy’deki bir istasyona gittiğini, burada benzini zamsız tarifeden litresi 3.32 TL’ye aldığını söyledi. 15.35 litre benzine 51 TL ödediğini belirten Karabetça, “Ülkemizde işini layıkıyla, dürüstçe yapan insanlara gölge düşürenler var. Zam tarifesinin erkenden uygulamaya konulması hırsızlıktan başka bir şey değildir” dedi.

Akaryakıt zammı

Akdeniz Borsası baz alınarak ülkemizde 15 iş gününde bir yapılan fiyat düzenlemesi çerçevesinde, benzin grubu ürünlerde 18,.Euro dizel, motorin ve gazyağında ise 17 kuruşluk artış yapıldığı duyurulmuştu.

1 Mayıs 2015 tarihinden itibaren geçerli olan yeni düzenlemede, 95 oktan benzin 3.13’ten 3.31’e, 98 oktan benzin 3.32’den 3.50’ye, Euro dizel 3.15’ten 3.32’ye motorin ve gazyağı ise 2.76’dan 2.93’e yükseldi.

1234-007.jpg

Kıbrıs

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.