1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. YARIN ANNELER GÜNÜ…
YARIN ANNELER GÜNÜ…

YARIN ANNELER GÜNÜ…

Anneler Günü dolayısıyla ülkedeki siyasiler, örgütler ve belediyeler de mesajlar yayınladı ve annelerin gününü kutladı.

A+A-

ANNELER GÜNÜ MESAJLARINDA ANNELERİN ÖNEMİ VURGULANIYOR

Yarın Anneler Günü…

Bize hayat veren, ülkenin gelecek nesillerini yaratan annelerin Anneler Günü yarın kutlanıyor.

Anneler Günü dolayısıyla ülkedeki siyasiler, örgütler ve belediyeler de mesajlar yayınladı ve annelerin gününü kutladı.

DENKTAŞ: “REFAH, HUZUR VE GÜVENLİK İÇİNDE YAŞAMALARI ÖNCELİĞİMİZ”

Başbakan Yardımcısı ve DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş, yayınladığı Anneler Günü mesajında, “Kıbrıs Türk kadını, evinin hanımı, erkeğinin can yoldaşı, milli mücadelenin isimsiz kahramanı ve toplum hayatının her kesiminde ve her kademesinde olmanın yanında her şeyden önce annedir. Yaşayan her bir insana can vermiş olan tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlarım” dedi.

Denktaş, genel olarak kadınların ancak öncelikle annelerin yaşadığı sorunların bilincinde olduklarını ve bütün annelerin ve onların çocuklarının refah, huzur ve güvenlik içinde yaşamasının vazgeçilemez, ertelenemez ve öncelikli görevleri olduğunu vurguladı.

Denktaş, şöyle devam etti:

“Hükümet olarak tüm kadınlara ve gençlere iş kurmaları halinde çeşitli teşvikler vermekteyiz. Bu tedbirler önümüzdeki dönemde de devam edecektir. Elde var olan imkânlar çerçevesinde başlatmış olduğumuz bu teşvikler elbette yeterli değildir ve ülkemiz anneleri çocuklarının geleceği ile ilgili endişeli zamanlar yaşamaktadır.

Bunun farkında ve bilincinde olarak, annelerimizin bu endişelerini giderecek tedbirler almak, annelerin üzerine titredikleri yavrularının geleceklerine yönelik tehditleri ortadan kaldırmak adına üzerimize düşen her sorumluluğu üstleneceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”

TAÇOY: “ANNE KELİMESİ DÜNYADAKİ EN GÜZEL KELİME”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Anneler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Yaşamımızın doğumdan ölüme kadar her anında varlıklarıyla onur duyduğumuz, ihtiyacımız olduğunda desteğini ve ilgisini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz eden sevgi ve şefkatini karşılıksız veren, fedakar annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Taçoy, “Anne” kelimesinin belki de dünyadaki en güzel, en özel ve en anlamlı kelime olduğunu belirterek, “Varlığımızın yegâne sebebi, yaşamımızda ki en önemli faktör.  Bizlerin dünyaya gelmesini sağlayan, yaşamamız için her türlü fedakarlığı yapan her şeyi göze alarak bizleri büyüten varlıklardır analarımız…” ifadelerini kullandı.

Taçoy, dünyanın en kutsal sorumluluğunu, sevgi ve şefkat duygularıyla yerine getiren annelerin yılda sadece bir gün değil, 365 gün aynı sevgi ile gönüllerde olması dileğiyle Anneler Günü'nü kutladı.

DP-UG KADIN ÖRGÜTÜ

Demokrat Parti Ulusal Güçler Kadın Örgütü, “çocuklarına can veren, hayatı ve toplumun değerlerini öğreten, iyi bir insan olarak yetiştiren ve yaptıkları fedakarlıklarla çocuklarına örnek olan” tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

“Annelerimizin ellerini saygı ile öperiz” diyen DP-UG Kadın Örgütü Anneler Günü mesajında, annelerin ve ülkenin geleceği olan çocukların yaşadığı ekonomik ve toplumsal sorunların geleceği tehdit altında bıraktığının bilincinde olunması gerektiğini kaydetti.

Tüm yetkililerin, annelerin sorunlarına karşı daha duyarlı olmasını beklediğini belirten kadın örgütü, mesajında şunları kaydetti:

“Annelerin sadece özel bir günde değil, her gün insanlığın baş tacı olduğunu hatırlamak ve bunu onlara hissettirmek biz evlatları için öncelikli görevdir. Annelerimizin verdiği mücadeleye ve yaptıkları fedakarlıklara sahip çıkacağız. Annelerin ve çocukların daha iyi bir geleceği hak ettiğine inanan Demokrat Parti Ulusal Güçler Kadın Örgütü, dünyadaki tüm annelere sağlık ve esenlikler diler.”

KARADENİZ KÜLTÜR DERNEĞİ

Karadeniz Kültür Derneği mesajında, beslemeyi, büyütmeyi, sabır göstermeyi, sadakati, cesareti, hoşgörüyü ve sevgiyi tek bir çatı altında buluşturmayı karşılıksız başarabilen annelerin, sadece kendilerine evlat yetiştirmediğine, aynı zamanda toplumun yapı taşı olan insanın ilk öğretmeni olduğuna işaret etti.

Bu nedenle annelerin toplumdaki önemi, toplumu oluşturan ve şekillendiren bireyleri yetiştiren kişiler olarak daha da önem kazandığına işaret eden dernek, “Bizi millet yapan değerlerin kişilerde hayat bulmasında ve yaşatılmasında en büyük pay annelerimizindir. Bu bilinçle, fedakârlık ve sabırla dünyanın en yüce görevini hiçbir karşılık beklemeden yerine getiren tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyoruz” dedi.

AYDINLIK YARINLAR HAREKETİ

Aydınlık Yarınlar Hareketi (AYH) de, hiçbir sıfatın “annenin” yerini tutamayacağını belirterek, annelerin ilk ışığın, aydınlığın ve yaşamın temeli olduğuna vurgu yaptı.

AYH, “Anne bir ömür boyunca adanmışlığı, sabrı, şefkati, engin sevgiyi, özveriyi ve merhameti simgeler. Hayatlarını çocuklarına adayan annelere karşı bizlerin de yaşadığımız müddetçe sorumluluklarımız vardır. En büyük sorumluluğumuz annelerin en büyük arzuları olan sevgimizi, saygımızı eksik etmeden her şekilde yanlarında olduğumuzu sürekli hissetmelerini sağlamak ve onları üzecek davranışlardan kaçınmaktır” ifadelerine yer verdi.

AYH, toplumda ve sosyal yaşamın her kademesinde annenin yerinin yasalarla güçlendirilmesi gerektiğine inandığını ve kadının mutlak eşitliğini savunduğunu belirterek, annelerin önünde saygı ile eğildiklerini kaydetti.

AKDOĞAN BELEDİYESİ, ANNELERE ÇİÇEK DAĞITTI

Öte yandan Akdoğan Belediyesi, Anneler Günü dolayısıyla annelere çiçek dağıttı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif ve belediye personeli Akdoğan’da bulunan tüm annelere çiçek dağıttı.

Latif, Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda da, “sevginin en büyük kaynağı, sınırsız hoşgörü, karşılıksız emek ve inanılmaz özveriyle, bizleri dünyaya getiren ve en iyi biçimde yetiştirilmemizi sağlayan annelerimizin Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım” dedi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.