1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. YDÜ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ DEKANI PROF.DR. SEVİNÇ YÜCECAN'IN HEMŞİRELER HAFTASI MESAJI
YDÜ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ DEKANI PROF.DR. SEVİNÇ YÜCECAN'IN HEMŞİRELER HAFTASI MESAJI

YDÜ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ DEKANI PROF.DR. SEVİNÇ YÜCECAN'IN HEMŞİRELER HAFTASI MESAJI

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Prof. Dr. Yücecan, Uluslararası Hemşireler Birliği’nin bu yılın temasını “Hemşireler Değişim İçin Bir Güç-Sağlık İçin Hayati Bir Kaynak” olarak belirlediğini kaydetti.

A+A-

YILIN TEMASI “HEMŞİRELER DEĞİŞİM İÇİN BİR GÜÇ-SAĞLIK İÇİN HAYATİ BİR KAYNAK”

 Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Prof. Dr. Yücecan, Uluslararası Hemşireler Birliği’nin bu yılın temasını “Hemşireler Değişim İçin Bir Güç-Sağlık İçin Hayati Bir Kaynak” olarak belirlediğini kaydetti.

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Sevinç Yücecan, Hemşireler Haftası nedeniyle yayımladığı mesajda, gerekli sağlık hizmetlerine kaliteli ve eşit bir şekilde ulaşma hedefine, yeterli sayıda ve iyi eğitim almış hemşire olmadan ulaşılamayacağına işaret etti.

Uluslararası Hemşirelik Konseyi ve  Dünya Sağlık Örgütü’nün hemşireliği sağlık sisteminin  en önemli unsurlarından birisi olarak görmekte ve onu bin yıl hedeflerine ulaşmada kilit insan gücü olarak değerlendirmekte olduğunu dile getiren Yücecan, “Hemşireler gerçekten de Değişim İçin Bir Güç-Sağlık İçin Hayati Bir Kaynak”tır. Sorunlar vardır...sorunların çözümüne yönelik mücadeleler ilk günden bugüne değin ara vermeksizin sürdürülmektedir ve sürdürülmeye devam edecektir. YDÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi adına tüm değerli Hemşirelerimizin Hemşirelik Haftasını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.