1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. YENİ ATAMALAR
YENİ ATAMALAR

YENİ ATAMALAR

Yeni atamalar

A+A-

Kamudaki üst kademe yöneticiliklerine ilişkin görevden alma ve atama kararnamelerinin Resmi Gazete’de yayımlanmasına devam ediliyor.

Buna göre, Kooperatif Şirketler Mukayyidi görevine Namık Yeşildağlı, Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne Ercan Erzurumlu, Talim ve Terbiye Dairesi Müdürlüğü’ne Havva Dağsever, Başbakanlık Dairesi Müdürlüğü’ne Mehmet Kortay, Başbakanlık Denetleme Kurulu Başkanlığı’na Canan Cankaya atandı. Namık Yeşildağlı’nın ataması 12 Mayıs, diğer atamalar ise 13 Mayıs tarihinden itibaren geçerli oldu.

Gençlik Dairesi Müdürlüğü’ne Gencay Eroğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Müdürlüğü’ne Ali Nizam, Spor Dairesi Müdürlüğü’ne Hüseyin Cahitoğlu, Devlet Laboratuarı Müdürlüğü’ne Mehmet Tatar, Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı’na Kemal Deniz Dana, Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarlığı’na İsmet Esenyel, Trafik Dairesi Müdürlüğü’ne Nazmiye Çelebi, Sosyal Sigortalar Müdürlüğü’ne Erçin Tekakpınar, Hayvancılık Dairesi Müdürlüğü’ne Burcu Vudalı, Veteriner Dairesi Müdürlüğü’ne Hüseyin Ataben, İskan ve Rehabilitasyon Müdürlüğü’ne Ayşe Hasapoğlu, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarlığı’na Mustafa Lakadamyalı getirildi. Bu atamalar dün yapıldı.

Görevden alınan üst kademe yöneticileri ise şöyle:

“Kooperatif Şirketler Mukayyidi Hasan Solyalı, Talim ve Terbiye Dairesi Müdürü Aşkın Doygunel, Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Kuntay Vurana, Başbakanlık Dairesi Müdürü Özlem Bayramoğlu Onuray, Başbakanlık Denetleme Kurulu Başkanlığı İlhak Nurluöz, Gençlik Dairesi Müdürü Hatice Düzgün, Milli Eğitim Bakanlığı Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, Spor Dairesi Müdürü Alkan Değirmencioğlu, Devlet Laboratuarı Dairesi Müdürü Süleyman Şakar, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Ömer Gür, Turizm Bakanlığı Müsteşarı Kemal Deniz Dana, Ulaştırma Bakanlığı Plan-Proje Müdürü Nazmiye Çelebi, Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürü Kasım Ekmen, Veteriner Dairesi Müdürü Ramadan Gökşan, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Erhan Erçin.”

VAKIFLAR BANKASI YÖNETİM KURULU

Öte yandan Bakanlar Kurulu, Vakıflar Bankası LTD. Yönetim Kurulu’nu yeniden oluşturdu. Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığına Hüseyin Erçelik, üyeliklerine ise Hüseyin Paşa, Orhan Kürşat, Kemal Mut getirildi.

BRTK YÖNETİM KURULULU’NDA DEĞİŞİKLİK

Bakanlar Kurulu ayrıca BRTK Yönetim Kurulu’nda da değişiklik yaptı. BRTK’da İbrahim Özejder ve Hasan Hançerli’nin üyeliklerine son verilerek, BRTK Yönetim Kurulu üyeliklerine Hüseyin Çobanoğlu ve Mustafa Menekay atandı. Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Dairesi’nde ise boş olan başkan ve üyelikler dolduruldu. Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Yönetim Kurulu Başkanlığına Rüstem Akyön, üyeliklere ise Kemal Özçakır, Mustafa Tunçalp, Hande Kayasal Çelikden atandı.

Havadis

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.