1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. YEŞİL BARIŞ HAREKETİ
YEŞİL BARIŞ HAREKETİ

YEŞİL BARIŞ HAREKETİ

Yeşil Barış Hareketi

A+A-

Yeşil Barış Hareketi’nin(YBH)  dün yapılan Genel Kurul toplantısında seçilen yeni yönetim kurulu kendi arasında yaptığı görev dağılımında başkanlığa Ersun Aytaç’ı getirdi.

YBH’dan yapılan açıklamaya göre, Kıbrıs Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği’nde yer alan genel Kurul toplantısında Yeşil Barış Hareketi organlarını yeniledi ve tüzük değişiklikleri yaptı.

Divan’ın oluşumuyla başlayan Genel Kurulda faaliyet raporu ve mali raporun onaylanmasının ardından seçimlere geçildi. 5 asil, 2 yedek üyeden oluşan Yönetim Kurulu, 3 üyeden oluşan Onur Kurulu ve Murakıp belirlendi. Organlar daha sonra kendi aralarında görev dağılımı yaptılar.

Buna göre Yeşil Barış Hareketi’nin yeni organları şu isimlerden oluştu;
Yönetim Kurulu: Başkan Ersun Aytaç, Yazman Doğan Sahir, Sayman Ayşe Salkım, Faal Üyeler Tuğberk Kaya ve Feriha Tel Fellahoğlu.

Onur Kurulu: Başkan Tayfun Çağra, Üyeler Salih Öztoprak ve Nihat Arter.
Murakıp: Mehmet Aydın Öncülay. 

Tüzük değişikliklerinin de yapıldığı Genel Kurul’da çevre sorunlarının farkındalığının artmasına rağmen sorunların da artış gösterdiği belirtildi.

“Otoritenin umursuzluğu, nüfus artışına paralel olarak doğanın bilinçsizce kullanımının da artış göstermesi, doğanın gelişmenin önünde bir engelmiş gibi görünmesi ve doğaya rağmen özellikle betonlaşmanın bilinçsiz ve aşırı bir şekilde artışının çevre sorunlarının artmasında rol oynadığı” da savunuldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.