1. HABERLER

  2. SPOR

  3. YILDIRIM İÇİN SERT SÖZLER
YILDIRIM İÇİN SERT SÖZLER

YILDIRIM İÇİN SERT SÖZLER

Aydınlar'dan 'kongre üyeleri üzerinde baskı kuruluyor' iddiası

A+A-

Fenerbahçe Kulübü başkan adaylarından Mehmet Ali Aydınlar, seçime sayılı günler kala sarı - lacivertli kulüpte çalışanların ve imkanların, kongre üyeleri üzerinde baskı kurarak, lobi faaliyetlerinde bulunarak seçimin sonucuna etki etmek için kullanıldığını iddia etti.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nü yöneten ve sürekli eleştirdiğimiz zihniyet, değerli kongre üyelerimizin seçimlerine de müdahil olmak amacında" diyen Mehmet Ali Aydınlar, Aziz Yıldırım'a yönelik şu açıklamayı yaptı:

"Bugün öğlen saatlerinde Fenerbahçe Spor Kulübünün resmi internet sitesinde “Bilgilendirme” başlığı altında yayına verilen bir haber ve içeriği üzerine açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

Tüm kamuoyunun bilmesini isterim ki, 22 Ekim tarihinde başkanlığa aday olduğumda, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün geleneklerine ve 100 yılı aşan tarihine uygun demokratik bir seçimin başkan adayı olacağımı düşünüyordum. Ancak kısa süre zarfında yaşananlar gösteriyor ki, Fenerbahçe Spor Kulübü’nü yöneten ve sürekli eleştirdiğimiz zihniyet, değerli kongre üyelerimizin seçimlerine de müdahil olmak amacında....

Dünyada hiçbir demokratik kuruluş aynı zamanda yönetimde olan başkanı tarafından bu şekilde kullanılamaz. Bütün demokratik temayüller, başkanın belirlenmiş bir süreçte adaylığını açıklayarak bağımsız bir şekilde seçime girmesini ve kulübün mevcut imkan ve güçlerinin herhangi bir başkan adayı lehine kullanılmamasını öngörür.

Oysa bugün Fenerbahçe Spor Kulübü’nde bu temel ilkeler ayaklar altına alınmaktadır. Bir başkan adayı olarak resmi müracaatla istemiş olduğum kongre üyelerine ait bilgiler, CEO imzalı bir mektupla “gizli belgedir paylaşılamaz” bahanesiyle ekibime verilmemiştir.

Fenerbahçe’nin resmi yayın organı olan FBTV’de başkan adaylarının hiçbirinden bahsedilmezken, kanal mevcut başkanın seçim kampanyasını yürütmektedir. Değerli sporcularımızla çekilen fotoğraflar kampanyayı tamamlayıcı unsur olarak kullanılırken, tahminimiz 1 Kasım 2013 günü çıkacak Fenerbahçe Dergisi de mevcut başkanın kampanya kitapçığı olarak tarihe geçecektir.

Verilen mesajdan da anlaşılmakta ve açıkça görülmektedir ki, başkan adayı olarak Sayın Aziz Yıldırım’la değil, topyekun Fenerbahçe Spor Kulübü’nün temel ilke olarak tarafsız kalması gereken ancak bu önceliği unutmuş bileşenleriyle yarışa girmekteyim! Fenerbahçe Kulübü çalışanları değerli kongre üyelerimiz üzerinde baskı kurarak, lobi faaliyetlerinde bulunarak seçimin sonucuna etki etmek için kullanılmaktadır.

Gelinen bu noktada, bugüne kadar Fenerbahçe’yi yönetmekte olan zihniyete dair birçok noktanın altını çizmiş ve bu zihniyetin kulübü nereye götürdüğünü kamuoyuna anlatmaya çalışmıştım. Üzülerek görüyoruz ki, yaşananlar bu konudaki haklılığımızı ortaya koymaktadır.

Buradan açıkça Fenerbahçe’de değişimi, yenilenmeyi ve parlak bir geleceğe adım atmayı arzu eden tüm kongre üyelerine seslenmek istiyorum. Yaşanan tüm bu olaylar Fenerbahçemizin gelmiş olduğu noktayı gösterme adına dikkatle takip edilmesi gereken gerçeklerdir.

Koşullar her ne olursa olsun değişim isteğinin koymuş olduğu iradeye hiçbir anti-demokratik yaklaşım engel olamayacaktır. Bu gerçeği anlayamamış olanlara 3 Kasım günü her şeyi açık ve net bir şekilde gösterecektir.

“Yaşamda değişmeyen tek şey değişimdir”.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.