1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. YİNE BİR İSTİFA!
YİNE BİR İSTİFA!

YİNE BİR İSTİFA!

"İşçi olmanın gururu ile yaşadım"

A+A-

 

DEV-İŞ Başkanı Mehmet Seyis, rahatsızlığı nedeniyle DEV-İŞ Genel Başkanlığından istifa ettiğini açıkladı. Seyis açıklamasında “DEV-İŞ’te sade bir üye iken de, Genel Başkan iken de, işçi olmanın gururuyla yaşadım” ifadelerine yer verdi. DEV-İŞ Genel Başkanlığı görevini vekaleten Hasan Felek üstlenecek. Açıklama şöyle:

“DEV-İŞ’in mücadeleci üyeleri, değerli medyamız ve kamuoyumuz, 1977 yılının Şubat ayında  Sanayi Holding İşçisi olarak DEV-İŞ üyesi oldum. 38 yıldır taşıdığım DEV-İŞ üyeliği onurunu, yaşamım boyunca da taşıyacağım.

DEV-İŞ üyeliği sürecimde Federasyona bağlı Devrimci Genel-İş’te üye, işçi temsilciliği, sendika yöneticiliği ve başkanlığı, ile Federasyon Yöneticiliğinden DEV-İŞ Genel Başkanlığına kadar her kademede görev yaptım. Her kademede aldığım görevleri, ekip çalışmasına inanarak, birlikte görev aldığım arkadaşlar ile layıkı ile yapmaya çalıştık.

DEV-İŞ’te sade bir üye iken de, başkan iken de hak kavgasında sokaklarda birlikte  yürüdük, grev çadırlarında birlikte sabahladık. Toplu iş sözleşmesi masalarında işçilerin haklarını geliştirmek için çalıştık. Sade bir üye iken de başkan iken de, işçi olmanın gururuyla yaşadım.

“Her zaman işçilerin haklı çıkarları için kavga verdik”

“Mutlaka mücadelemiz sürecinde işçi hakları ve sosyal adalet kavgamızda kazandığımız da kaybettimiz de oldu. Ama inançlarımızdan hiç taviz vermeden, İşçi sınıfı biliminden, ilkelerimizden ve doğru bildiğimiz yoldan sapmadan her zaman işçilerin haklı çıkarları için kavga verdik.

Kazandığımızda işçi arkadaşlarımla birlikte sevindik, ama havalara girip de böbürlenmedik. Kaybettiğimizde de İşçilerle birlikte üzüldük ama “herşey bitti” gibi bir karamsarlığa ve yılgınlığa da hiç düşmedik, haklı kavgamızın yeniden yükselmesi için yeniden çalışmaya başladık.”

“Bir tek işçiye karşı bilmeden yanlışım olduysa özür dilerim”

“Rahatsızlığım nedeni ile DEV-İŞ  Gn. Başkanlığından  istifa ediyorum. Umarım ki herkes hakkını helal eder.

Belirtmem gerekir ki, “DEV-İŞ Gn. Başkanlığı  görevimin artık sonundayım” . Yaşamakta olduğum bir akciğer rahasızlığı, DEV-İŞ Başkanlığı görevimi yapılması gerektiği şekilde yapmama engel oluyor.

Bu durumda bana düşen görev, DEV-İŞ’in gelişiminin ve işçilere hizmetinin artarak sürmesi için görevde olan arkadaşlarımın önünü açıp, elimden geldiğince de yardımcı olmaktır. Bu gerekçe ile bu gün başkan olarak yaptığım bu açıklamanın ardından, DEV-İŞ Genel Başkanlığı görevimden, istifa ediyorum.

Sendikal yaşamım boyunca herhalde hatalarım da olmuştur. Eğer bir tek işçiye karşı bilmeden yanlışım olduysa çok özür dilerim ve eğer işçilere olumlu katkılarımız da olmuşsa  ne mutlu bize.  Görevimizi layıkı ile yapmaya çalıştık, umarım ki herkes hakkını helal eder.”

“Felek’e, Yönetim Kurulu üyelerine ve tüm DEV-İŞ üyelerine güvenim tam”

“Tüzük Gereği Gn. Sekreterimiz Hasan Felek, DEV-İŞ Gn. Başkanlığı görevini vekaleten üstlenecektir.

Bu noktada, DEV-İŞ’te  birlikte görev yaptığım Gn. Sekreter Hasan Felek  ve Yönetim Kurulu üyeleri ile tüm DEV-İŞ üyelerine güvenim tamdır. DEV-İŞ’in tüzüğüne göre “genel kurula kadar Federasyon Gn. Sekreterinin, Başkanlığı vekaleten sürdüreceği” hükmü vardır. Bu günden itibaren DEV-İŞ’te Başkanlık görevini üstlenecek olan Hasan Felek arkadaşıma da başarılar dilerim.

Eminim ki DEV-İŞ kurulduğu günden bu yana olduğu gibi, bundan sonra da işçi sınıfının “İş, Aş ve Barış” mücadelesinde ön saflarda yerini alıp sınıf mücadelesini sürdürecektir.

Görev sürem boyunca bize güvenip mücadelede birlikte yer alan DEV-İŞ’lilere, mücadelemizin duyulmasına katkı koyan Basın Emekçilerimize ve bize her zaman anlayışla yaklaşan Kamuoyumuza çok teşekkür ederim.”

Mehmet  Seyis

DEV-İŞ  Gn. Başkanı

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.