1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. YORGANCIOĞLU: “GENÇLİĞE HER TÜRLÜ DESTEK VE GÜVENCEYİ SUNMAK EN BÜYÜK ÖNCELİKLERİMİZDENDİR”
YORGANCIOĞLU: “GENÇLİĞE HER TÜRLÜ DESTEK VE GÜVENCEYİ SUNMAK EN BÜYÜK ÖNCELİKLERİMİZDENDİR”

YORGANCIOĞLU: “GENÇLİĞE HER TÜRLÜ DESTEK VE GÜVENCEYİ SUNMAK EN BÜYÜK ÖNCELİKLERİMİZDENDİR”

YORGANCIOĞLU: “GENÇLİĞE HER TÜRLÜ DESTEK VE GÜVENCEYİ SUNMAK EN BÜYÜK ÖNCELİKLERİMİZDENDİR”

A+A-

YORGANCIOĞLU: “GENÇLİĞE HER TÜRLÜ DESTEK VE GÜVENCEYİ SUNMAK EN BÜYÜK ÖNCELİKLERİMİZDENDİR”

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla yayınladığı mesajında, ülkeyi ileriye götürecek olan gençliğe, her türlü destek ve güvenceyi sunmanın, onların en iyi şekilde yetişmesine katkı sağlamanın, en büyük önceliklerinden olduğunu vurguladı.

Yorgancıoğlu mesajında, “Kardeş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Türkiye Cumhuriyeti ile eş zamanlı olarak ülkemizde de kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs’ın anlamı büyüktür” ifadesini kullandı.

Yorgancıoğlu, Atatürk’ün, geçmişteki tüm olumsuz şartlara rağmen inanç ve kararlılıkla verdiği bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi sonucunda, ülkesini karanlıktan aydınlığa çıkardığını, yeni nesillerin geleceğini güvence altına aldığını belirtti.

Atatürk’ün kurduğu çağdaş, dinamik ve genç devletin korunup daha iyi noktalara taşınması görevini ise Türk gençliğine verdiğine ve böylece onlara karşı duyduğu sonsuz güveni ortaya koyduğuna işaret eden Yorgancıoğlu, Atatürk’ün çizdiği yolda ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti’nin her alanda dünyaya kendini ispatladığını, istikrarlı bir şekilde gelişimini sürdürdüğünü kaydetti.

“ELİMİZDEN GELEN ÇABAYI ORTAYA KOYMAKTAYIZ”

Yorgancıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Genç nüfusun yoğunlukta olduğu bizim ülkemizde de, gençlerimizin en iyi şartlarda eğitim almaları, bilimsel, teknolojik, sosyal ve kültürel açıdan her türlü gelişimi takip etmeleri, kendi değerlerimizin yanı sıra dünya ile bütünleşerek kendilerini geliştirmeleri için her türlü olanağı sunma adına hükümet olarak elimizden gelen tüm çabayı ortaya koymaktayız. Hükümet olarak, ülkemizi ileriye götürecek olan gençliğimize her türlü destek ve güvenceyi sunmak, onların en iyi şekilde yetişmesine katkı sağlamak en büyük önceliklerimizdendir.”

Yorgancıoğlu, en kısa zamanda ülkede bir barışın sağlanması ile bugün sahip olunan şartların geliştirilerek her alanda karşılaşılan izolasyonlar ve ambargoların ortadan kaldırılması ve tüm dünyadaki gençlerle eşit platformlarda gençlerin başarı ve istikrarının engellenmeden hedeflerine doğru ilerlemelerinin sağlanmasını temenni etti.

Başbakan mesajında, “Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tarihsel süreçte mücadele ve emek vermiş olan herkesi rahmet ve minnetle anar, umut dolu yarınlar temennisiyle gençlerimizin ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.