1. HABERLER

  2. SPOR

  3. ALSANCAK YEŞİLOVA’DA SALTANAT BİTTİ!
ALSANCAK YEŞİLOVA’DA SALTANAT BİTTİ!

ALSANCAK YEŞİLOVA’DA SALTANAT BİTTİ!

Uzun süredir Alsancak Yeşilova Spor Kulübü Başkanlığını yalnız başına yürüten ve tüm kulüp yönetimini kendisine küstüren eki Başkan Hasan Atakara, sonunda kulüp yönetimini yeni yönetime devretti ancak yeni yönetime genel kurulda aklamadığı yaklaşık 350 bi

A+A-

Uzun süredir Alsancak Yeşilova Spor Kulübü Başkanlığını yalnız başına yürüten ve tüm kulüp yönetimini kendisine küstüren eki Başkan Hasan Atakara, sonunda kulüp yönetimini yeni yönetime devretti ancak yeni yönetime genel kurulda aklamadığı yaklaşık 350 bin TL’lik borç bıraktı.

alsancak.jpg

Alsancak Yeşilova Kulüp Başkanlığına Redif Nurel getirilirken, ikinci Başkan Fırat Ataser, AS Baskan ve mali sorumlu Fikri Özaltın, AS Başkan ve sporcu sorumlusu Kemal Güvenoğlu, AS Başkan ve sosyal iş sorumlusu Salih Gürler ve Genel Sekreterliğe Mehmet Yıldız atandı.

Alsancak Yeşilova Kulüp Başkanı RedifNurel yaptığı açıklamada, uzun süredir yalnız bırakılan ve yalnız kalmak istenen Hasan Atakara’nın yaptığı yanlışlar ve tek başına aldığı kararlarla Yeşilova Spor Kulübü şu anki durumuna getirdiğini, kendilerinin ise kulüp üzerindeki kötü imajı kaldırmak için göreve başladıklarını aktardı.

Abbas ELMAS

Alsancak Yeşilova Spor Kulübü yeni başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle yeni sezona bomba gibi girmeye hazırlanıyor. Son yıllarda eski kulüp başkanı Hasan Atakara’nın yanlış kararları ve uygulamaları sonucunda iş görmez duruma gelen Yeşilova Spor Kulübü, yeni sezona yeni yönetim kadrosuyla bomba gibi girmeye hazırlanıyor.

alsancak1.jpg

Önceki akşam Alsancak’ta bulunan Alsancak Yeşilova Spor Kulübü binasında biraraya gelen 41 kişiden oluşan yeni yönetim kurulu fikir alışverişinde bulunarak yeni dönemde hayata geçirecekleri projeler hakkında görüşlerini ortaya koydu.

Eski yönetim ve yeni dönemde hayata geçirecekleri projelerle ilgili görüşlerini aldığımız Yeşilova Spor Kulübü Başkanı Redif Nurel, eski Başkan Hasan Atakara’nın hem sporcuları hem de yönetimi kendisine küstürmesi nedeniyle her geçen yıl daha da kötü duruma düşen Yeşilova Kulübü’nü daha şu anki mevcut durumundan daha da iyi noktalara taşımak için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi.

Redif Nurel, Alsancak Yeşilova Spor Kulübü ile yeniden bir yapılanmaya girdiklerini,geçmiş yönetimlerimiz ne kadar elinden geleni yapmış olsalar da başarısız olduklarını ifade ederek, son iki üç senedir kulübümüz hep başarısız olduğunu ve küme düştüğünü aktardı.

Bu durumun eski kulüp başkanının yalnız kalmasından veya yalnız kalmayı istemesinden kaynaklandığına dikkat çeken Başkan Nurel, hem sporcularımızı hem de kulüp yönetiminde bulunan arkadaşlar arasında küskünlük olduğunu ve bu da spor kulübümüzün performansını olumsuz etkilediğine vurgu yaptı.

alsancak3.jpg

Eski başkan Hasan Atakara’nın yaptığı bazı yanlışlar nedeni ile yalnız kaldığını, yalnız kaldıktan sonra kulübü bırakmama konusunda çok direndiğini ve inat yaptığını aktaran Redif Nurel, yalnız kalmasındaki en büyük nedenlerden birinin de kulübü yalnız yönetmek istemesi olduğunu kaydetti.

Hasan Atakara’nın2 yıl boyunca Yeşilova Spor kulübünü yönetim kurulu olmadan kendi başına ve kendi ürettiği kararlarla yönettiğine de dikkat çeken yeni Başkan Nurel, kulübün bu günkü durumunda olmasındaki en büyük neden de kendi olduğunu anımsattı.

Redif Nurel, yaşananları yeni yönetim kurulu ile geride bıraktıklarını ve şu an 41 kişiden oluşan yönetim kurulu ile kulübü daha güzel günlere taşımak için çalışacaklarından kimsenin kuşkusu duymamasını dile getirdi.

Hasan Atakara’nın 2010 yılında gerçekleştirilen genel kurulda 277 bin civarında bir açıkla genel kurula girdiği ve bu açığı genel kurulda aklamadığı için genel kurul ertelendiğini ve iki kez üstüste gerçekleştirilen genel kurullarda bu açığın aklanmadığını ve yönetim kurulu üyelerinin küserek kulüp yönetiminden çıktıklarını ifade eden Nurel, en son gerçekleştirilen genel kurulu 6 kişilik üyelerle bir araya gelerekAtakara’nınkulüp borcunu bir sonraki genel kurulda kapatıp kulübü devretme sözü verdiği için bu raporu akladıklarını ve çalışmaların bu şekilde devam ettiğini aktardı.

Başkan Redif Nurel, yönetim kuruluna girmek isteyen diğer arkadaşlarla birlikte bir rapor hazırladıklarını ve kulübün 2 yıldır yasal bir şekilde yönetilmediğini kaymakamlığa ve Sayıştaylık’abildirdiklerini söyledi.

2012 yılında gerçekleştirilen genel kurulda ise Hasan Atakara’nın kapatacağını iddia ettiği borcun faizleri hesaplanmadan 325 bin TL artı, 6 bin STG’ye ulaştığını ve genel kurulda bu borcu dahi aklamaya gelmediğini aktaran Başkan Nurel, yeni yönetim kurulu olarak Atakara’ya kulübe bıraktığı borcu aklaması için süre tanıdıklarını, yalnız olmasından kaynaklanan gecikmeleri hoş görü ile karşılayacaklarını aktardı.

ALSANCAK YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.