1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. 18 AY HAPİS YATACAK!
18 AY HAPİS YATACAK!

18 AY HAPİS YATACAK!

Suç üstü yakalanmıştı...

A+A-

10 gram eroin ve 5 gram hintkenevirine 18 ay hapislik!

Ercan Havalimanı’ndan Eylül ayında giriş yapmak isterken üzerinde 10 gram eroin ve 5 gram Hint keneviri ile suçüstü yakalanan Kadir Zelzele hakkındaki kararını dün açıkladı.

Mahkeme "Uyuşturucu ithal ve tasarruf" suçundan 61 gündür Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak bulunan Kadir Zelzele isimli kişiyi 18 ay hapislik cezasına mahkûm etti.

Ömer Güran başkanlığında, Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı ve Yargıç Alev Ulunay’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nin gerekçeli kararını Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı okudu.

Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı, sanığın uyuşturucu suçunu geçtiğimiz Eylül ayında işlediğini anlattı. Sanığın söz konusu uyuşturucu maddeyi ticari amaçlı ülkeye sokmadığını ancak 10 gram eroin ve 5 gram hintkeneviri uyuşturucu maddeyi KKTC'ye geçirmek isterken görevli polisler tarafından yakalandığını söyledi. Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı sanık Kadir Zelzele’nin gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini söyledi.  

Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı, sanığa ceza takdir ederken suçun işleniş şekli, sanığın kişisel durumunun dikkate alındığını, sanığın işlemiş olduğu "Uyuşturucu ithal ve tasarruf" suçlarının oldukça ciddi ve toplumu endişeye sürükleyen suçlar olduğunu kaydetti. Esendağlı,  bu tür suçların yaygınlaşarak, gün geçtikçe artmakta olup kamu vicdanını rahatsız edici boyuta geldiğini vurguladı. 

 Lefkoşa Ağır Ceza'da Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı tarafından okunan kararda sanığa verilecek en adil ve en uygun olanının hürriyetini bağlayıcı ceza olduğunu söyledi. Esendağlı mahkeme heyetinin sanık Kadir Zelzele’yi 18 ay hapis cezasına mahkûm ettiğini duyurdu.

222222222.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.