1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “ACİL TIP” KURSU GERÇEKLEŞTİRİLDİ
“ACİL TIP” KURSU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“ACİL TIP” KURSU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Acil Tıp kursu gerçekleştirildi.

A+A-

KURSLARIN SERTİFİKA TÖRENİ YARIN...

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği organizasyonunda, KKTC Sağlık Bakanlığı, Türk Tabipleri Birliği ve Acil Tıp Derneği işbirliği ve katkılarıyla “Acil Tıp” kursu gerçekleştirildi.

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Yönetim Kurulu  Başkanı Dr. Filiz Besim yaptığı yazılı açıklamada, kursun 5-8 Mart, 2-5 Nisan tarihleri arasında kamu ve özelde acil hizmetlerde görevli toplam 31 hekimin katılımıyla gerçekleştirildiğini kaydetti.

Besim, dört tam gün süren bu kursların sertifika töreninin ise yarın saat 13:00’de Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Merkez Binasında Sağlık Bakanı Ahmet Gülle’nin de katılımıyla gerçekleştirileceğini belirtti.

Besim, bu çerçevede, ‘Temel EKG kursu,’ ‘Sağlık Profesyonelleri için Temel Yaşam Desteği Kursu’ ve ‘İleri Kardiyovasküler Yaşam Desteği Kursu’ verildiğini dile getirdi.

Temel EKG Kursu’nun Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD) kursu olduğu;  ‘Sağlık Profesyonelleri için Temel Yaşam Desteği Kursu’ ve ‘İleri Kardiyovasküler Yaşam Desteği Kurslarının ise Türkiye Acil Tıp Derneği ve Amerikan Kalp Birliği (AHA) işbirliği ile düzenlenen uluslararası kurslar olduğu belirtildi.

Yarın düzenlenecek törende Tıp haftasında gerçekleştirilen ve hava muhalefeti nedeniyle tamamlanamayan “III. Hekimler Arası Tenis Turnuvası” ödül töreni de gerçekleştirilecek.

Acil Tıp Kursunda sertifika alan hekimlerin isimleri şöyle: 

“Dr. Selin Haver, Dr. Şebnem Benar, Dr. Salahi Ataç, Dr. Cemal Nurettin, Dr. Bayram Taşseven, Dr. Naciye Nami, Dr. Şilem Özdenkçi, Dr. Hasan Oktay Önen, Dr. Ramazan Karaköse, Dr. Pınar Özgüven, Dr. Anıl Özgüç, Dr. Fatma Çimen Tuğlu, Dr. Çağla Kılıç, Dr. Fatma Kızıl, Dr. Ayla Akçin, Dr. Burçak Kahya, Dr. Celalettin Dedeoğlu, Dr. Farida Humbatova, Dr. Mehmet Şenol, Dr. Umut Haklıgil, Dr. Ahmet Körceğez, Dr. Julide Özanıl Özkoraltay, Dr. Sonay Özbalıkçı, Dr. Nadire Taşçıoğlu, Dr. Dilek Meydan Ejder, Dr. Çimen Elias, Dr. Hatice Arslan, Dr. Sona Mousalouy, Nargis Bibi Mohamma Zakarıa, Dr. Niyazi Perk, Dr. Emirzade Balcıoğlu.  

“III. Hekimler Arası Tenis Turnuvası”nda  ödül almaya hak kazananlar ise şöyle:

Çiftlerde Birinci  Dr. Zafer Hıdıroğlu – Dt. Kemal Taşçı; İkinci Dr. Mustafa Taşeli –  Dt. Rasime Basat, Teklerde Birinci Dr. Mustafa Taşeli; İkinci Dr. Zafer Hıdıroğlu”.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.